11 Aralık 2011 01:32

Demirspor'dan sezonun ilk galibiyetiHAYDARPAŞA DEMİRSPOR: 5 GÖZTEPE HİLALSPOR: 4
İstanbul 1. Amatör Lig 14. Grup'ta son sırada yer alan Haydarpaşa Demirspor, 10 kişi kaldığı maçta grubun iddialı takımlarından Göztepe Hilalspor'u 5-4 yenerek bu sezon ilk galibiyetini aldı.

Selimiye Stadı'ndaki karşılaşma takımların karşılıklı kendi kalelerine attığı gollerle başladı. 40'ta Demirspor Özgür'ün kafasıyla 2-1 öne geçse de iki dakika sonra Seçkin'in içeri çıkardığı topu Mustafa tamamladı ve devre 2-2 bitti. Bu devrede Hilalspor daha baskılıydı ve Bordo-Beyazlılar çok önemli fırsatlardan yararlanamadı. Buna karşın kontratak futbolunu benimseyen Demirspor iki pozisyonda da golü buldu. İki takımın ağlara giden birer topu gol değeri kazanmadı.


Hilalspor 57'de Ömer Faruk'la öne geçti. Bu gol Demirspor'un direncini kırmadı. Demirspor Teknik Direktörü Ömer Ayten'in devre arasında yaptığı iki değişiklik meyvelerini vermiş göründü. Yedeksiz maça gelen Hilalspor ise son bölümlerde iyice yoruldu. 69'da Hikmet'in aşırtma vuruşu herkesin bakışları arasında ağlarla buluştu ve skora denge geldi: 3-3


10 kişi kaldılar, yılmadılar
Demirspor'un beraberlik golünden 1 dakika sonra Haydarpaşa ekibinde Ertuğrul kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Bu karar ev sahibi tamımda büyük şok yarattı ve uzun süre itirazlar oldu. Gol sonrası tribündeki az sayıda taraftar Hilalspor'un artık kontrolü eline almasını bekliyordu muhtemelen ancak 75'te gelişen Demirspor atağında kaleci ve savunmanın uzaklaştıramadığı topu Onur ağlara gönderdi: 4-3


Beraberlik için bastıran Hilalspor'da Ömer Faruk'un çok güzel bir şutu direkten dönerken 86'da, ceza sahası içinde elle oynama gerekçesiyle hakem, Hilalspor lehine bir penaltıya hükmetti. Topun başına geçen Seçkin, meşin yuvarlağı ve oyuna sonradan giren kaleci Burak'ı ayrı köşelere gönderdi: 4-4


Son söz Gökhan'dan
Hilalspor'un beraberlik sevinci fazla uzun sürmedi. İki dakika sonra yine uzaktan bir aşırtma vuruşunda top kimsenin beklemediği bir şekilde ağlarla buluştu. Gökhan'ın bu golüyle Demirspor maçtan 5-4 galip ayrıldı ve bu sezon ilk kez galip geldi.


Bülent'e haksız tepki
Göztepe Hilalspor maçı 11 kişiyle çıkarken, esami listesinde yedekte iki kişi görünmesine karşın teknik direktör Arif Sarıkaya kulübede tek başınaydı. Asıl kaleci maça gelmediği için Bülent mecburen kalede durdu. Karşılaşma sonrası Hilalsporlu bir taraftar, yediği goller nedeniyle Bülent'e tepki gösterirken bu futbolcu da karşılık verdi. Takım arkadaşlarından biri de Bülent'e destek verirken taraflar arasında karşılıklı atışma yaşandı, Bülent'i takım arkadaşları güçlükle sakinleştirdi.


Centilmenlik dersi
Karşılaşmanın ikinci yarısı oldukça gergin geçti. Futbolcular arasında çoğu kez sürtüşme yaşandı, hakem sık sık kartına başvurmak zorunda kaldı. Mücadelenin centilmence geçtiğini söylemek zordu ancak her şey hakemin düdüğünden sonra bitti. İki takım da son derece centilmence birbirini tebrik etti, futbolcular birbirine sarılarak sahadan ayrıldı. Futbol adına çok güzel görüntülerdi. Karşılaşmanın hakemleri kararlarıyla zaman zaman iki ekibin de tepkisini çektiler.


STAT: Selimiye
HAKEMLER: Zafer Kurt, Emin Topçu, Erol Ören
SAHA KOMİSERİ: Mustafa Yılmaz
HAYDARPAŞA DEMİRSPOR: Zafer (Burak 69), Birol (Onur 46), Doğukan, Ertuğrul, Mustafa, Özgür (Ufuk 46), Hikmet, Gökhan, Salim, Oğulcan, Zafer
TEKNİK DİREKTÖR: Ömer Ayten
GÖZTEPE HİLALSPOR: Bülent, Erkan, Erdal, Nuri, Seçkin, Burak, Mustafa, Atakan, Ömer Faruk, Burak, Sefa
TEKNİK DİREKTÖR: Arif Sarıkaya
GOLLER: Sefa (1 kk), Özgür (40), Hikmet (69), Onur (75), Gökhan (88) / Salim (6 kk), Mustafa (42), Ömer Faruk (53), Seçkin (86 pen)
KIRMIZI KART: Ertuğrul (70) (Demirspor)


HABER-FOTOĞRAF: EFKAN BUCAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus