15 Aralık 2011 04:04

Davut Akçay, “Kartaltepespor’u yenecek gücümüz var”


İstanbul Süper Amatör Lig, 4. grupta Play-Off mücadelesi veren Sultangazi temsilcisi Zara Ekinli’nin Başkan Vekili Davut Akçay, 18 Aralık 2011 Pazar günü, saat 09’da karşılaşacakları Kartaltepespor’u yeneceklerini iddia etti. Bu önemli maçın sabah saatlerine alınmasına anlam veremediğini de ifade eden Akçay, “Altıntepsi-Bayrampaşa Teknik U15 maçı saat 14.30’da oynanırken, iki takım için de son derece önem arz eden bu maçın saat 9’a alınması ne kadar doğru?” dedi.


“Çok çekişmeli maçlar izleyeceksiniz”
Yerel Futbol Sitesine açıklamalar yapan Zara Ekinli’nin Başkan Vekili Davut Akçay, “Bu sezon da iyi bir kadro kurduk. Genç ve yetenekli arkadaşlarımızı sezon öncesi kadroya dahil ettik. Sezonun ilk maçlarında bazı sıkıntılar yaşadık ama oynadığımız futbol ve girdiğimiz pozisyonlar ilerisi için umut veriyordu. Bunu da ilerleyen haftalarda gördük. Bizim de mücadele ettiğimiz 4. grupta puan cetveline baktığınız zaman takımlar arasındaki puan farkı çok fazla değil, bu ligde 7 takımın Play-Off iddiası devam etmekte. Bu, ligin kalan maçlarının daha çekişmeli geçeceği anlamına geliyor” dedi.

Başaracağımıza inanıyoruz
Şampiyonun son ana belli olmayacak bir lig yaşıyoruz. Bu ligde Play-Off maçlarına çıkmak zor ama oradan Bölgesel Amatör Lige yükselmek daha da zor. Biz, Yönetim Kurulumuz, teknik heyetimiz ve futbolcularımızla bunun bilincindeyiz. Zara Ekinli olarak hedefimizi daha yukarıya ve daha iyi futbol oynamak için koyduk, bunu içinde dünü unuttuk, Kartal Belediyespor karşısında alınan üç puan çok güzeldi, iyi futbol oynayarak alınması güzeldi, bu hafta, kendi sahasında çok iyi futbol oynayan Kartaltespor ile oynayacağız. İnşallah deplasmandaki bu zorlu maçımızda da puan kaybetmeden hedefimize doğru gideriz. Bu maçı kazanmak zorundayız, onun için bu maçı kazanacağız" dedi.
Maçın başlama saati çok yanlış
Davut Akçay, Kartaltepespor ile çok iyi ilişkileri bulunduğuna vurgu yaparak, ilk maçta kendi sahamızda berabere kaldık, ancak rövanşı vermeyeceğiz. Biz yukarısını hedefliyoruz, Kartaltepespor ise mevcut puanlarına göre düşmemeyi… Bu Pazartesi günü tesislerimizi açtık kendilerine, antrenman yapacak saha bulmada sıkıntıları vardı, yardımcı olduk. Ancak bir de bakıyoruz maç saati 9 diye ilan ediliyor. Oldu mu şimdi? Bu gruptaki tüm takımlar 14 ve 14.30’da oynarken biz neden sabah 9’da oynamak zorunda kalıyoruz. Burası yanlış. Maç saatlerini dikkatle ayarlamalılar. İnsanların kafası karışmasın, yoksa bizim için hiç fark etmiyor, 9’da oynarız, sabah 6’da da oynarız.

“Futbolcularının nişanı var”
Bu maç iki takım için de son derece önemli. Ancak saati çok yanlış. Süper Amatör Lig maçı sabah 9’a verilmez diye bir kural yok ancak biz bu durumu sorduğumuzda çelişkili açıklamalar yapıyorlar. Biz, İl Temsilciliğine sorduk, “Kartaltepespor’un dilekçesi var” dediler. Onlara soruyoruz, “biz de bilmiyoruz” diyorlar. Bizim bildiğimiz bu maçı erken saate almalarının iki sebebi var; birincisi: defansta oynayan ve geçtiğimiz sezon Onurspor’dan alınan stoperleri Hasan aynı gün öğle saatlerinde nişanı var. Peki maçta Hasan kardeşimize bir şey olsa ne olacak, bu maç bir futbolcuya göre ayarlanır mı? Hasan o maçta kalecisi ile çarpışsa ve Allah muhafaza sakatlansa nişanı mı erteleyecek? İkincisi: Kartaltepespor’un kendi taraftarı arası açık diye duyumlar aldık. Geçen hafta da aynı Statta Bölgesel Amatör Lig maçında olaylar oldu. Bundan endişe etmiş olabilirler. Ancak ne olursa olsun, bizden sonra iki tane 1. Amatör Lig maçı var, diğer rakiplerimizin oynadığı saatte ise Altıntepsi-Bayrampaşa Teknik U15 maçı var. Bu durumu garipsediğimizi ifade etmeliyim.

Kartaltepespor bizim dostumuz
Sonuç olarak, 18 Aralık 2011 Pazar günü, saat 09’da, Bayrampaşa Belediye Stadında çok keyifli ve dostça bir maç olacak. Ben takımıma çok güveniyorum. Moralimiz çok iyi. Allah nasip ederse Pazar günü saat 11’de daha da keyifli olacağız. Dostumuz, kardeş takımımız Kartaltepespor’a can-ı gönülden başarılar diliyorum. Umarım hak eden kazanır.


HABER-FOTOĞRAF: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus