08 Kasım 2010 10:11

Çok koşan değil, çok 'Okuyan' kazandı!TAKSİMSPOR: 0 KUŞTEPESPOR: 1
İstanbul 1. Amatör Lig 11. Grup’ta haftaya lider giren Kuştepespor, iki puan gerisindeki Taksimspor’a konuk oldu. Kuştepespor, bir de penaltı kaçırdığı maçı Ömer Okuyan’ın golüyle 1-0 kazandı. Taksimspor bu skorla grupta üçüncülüğe geriledi.

Feriköy Stadı’nda  adeta şenlik vardı. Şişli’nin iki güçlü ekibi karşılaşırken guruplarının lideri belli olacaktı. Taksim iyi oynamasına rağmen Kuştepe’ye mağlup oldu. Ama sevinilecek taraf, böyle bir müsabakanın son derece centilmence ve dostluk havası içersinde geçmesiydi. Gönül isterdi ki belediye başkanı dahil ilçenin ileri gelenleri de böyle bir ortamda orada bulunsun ama…

Taraftar desteği her iki tarafa da vardı. Güzel havada güzel futbol izlemek seyircilere nasip oldu. Karşılıklı  ataklar her iki taraf içinde gol pozisyonları yaratıyordu. 25. dakikada golü bulan Kuştepe 35. dakikada penaltı da kazandı ancak Taksim kalecisi Kamer çok iyi gününeydi. Kamer mükemmel oynarken penaltı dahil birçok pozisyonda rakibe geçit vermedi. Kuştepe kalecisi Hasan da Taksim forvetine geçit vermeyince heyecanlı, kaliteli çekişmeli liderlik savaşını Kuştepe kazandı. Hakemler de mükemmel idi.

Stat: Feriköy
Hakemler: Mehmet Latif Turgut, Murat Güçlü, Mesut Çelik
Taksimspor: Kamer, Aris, Önder, Sayat, Samet, Ali, Erman (Dk80 Rıdvan), Gabi (Dk 42 Murat), Uğur, Baret, Zafer
Kuştepespor: Hasan, İsmail, Ayhan, Selman, Ömer Faruk, Muhammet, Tolga, Ayhan (Dk 55 Murat), Ömer Okuyan, Yaşar (Dk 75 İlyas), Can (Dk 65 Halit)
Gol: Ömer Okuyan (25)

HABER-FOTOĞRAF: ORHAN BUDAK 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus