20 Eylül 2017 02:13

Çipli kimlik seferberliği amatör futbolu vurdu!

Türkiye genelinde yeni kimliklere geçme süreci devam ederken, yaşanan yoğunluk İstanbul’daki bazı amatör futbol kulüplerine darbe vurmuş durumda...


Türkiye genelinde yeni kimliklere geçme süreci devam ederken, yaşanan yoğunluk İstanbul’daki bazı amatör futbol kulüplerine darbe vurmuş durumda... Amatör Futbol Uygulama Kitapçığı’na göre futbola yeni başlayacakların filiz lisans için TFF’ye fotoğraflı kimlikle başvurması gerekiyor. Kimliğinde fotoğraf olmayanlara randevu 1-2 ay sonrasına verilirken, yoğunluk nedeniyle nüfus müdürlükleri geçici belge vermeye de razı olmuyor. Bu nedenle İstanbul genelinde birçok kulüp mağduriyet yaşarken, geçen hafta sonu başlayan U14 Ligi’nde bazı takımlar futbolcularına lisans çıkaramadığı için ya maça gidemedi yahut eksik çıktı.

'İki ay sonraya randevu veriyorlar ama iki ay sonra lig bitiyor'
Mağdur olan kulüplerden biri de Pendik Velibabaspor... Bordo mavili ekibin genel koordinatörü Osman Kol yaptığı açıklamada “Kulüp olarak büyük mağduriyet yaşıyoruz. Bu hafta sonu U14 Ligi başladı ama biz daha sekiz oyuncumuza lisans çıkaramadık. Pendik Nüfus Müdürlüğü en erken iki ay sonrasına randevu veriyor. U14 Ligi zaten iki ay sonra bitecek! Yoğunluk nedeniyle artık nüfus müdürlüğü geçici belge vermeye de yanaşmıyor. Sistemler adeta kilit... Öyle ki kaymakamlıkta çalışan adam bile halen oğluna kimlik çıkarabilmiş değil” dedi.

İstanbul’da U14’ten sonra U16 da bu hafta sonu başlayacak. U16’da mücadele eden ekiplerin de benzer sıkıntılar yaşadığı belirtildi.

Kol, İstanbul’da çoğu ilçede aynı sıkıntının yaşandığını bu nedenle bazı futbolcu velilerinin, daha az yoğunluk olan Adalar ilçesine giderek yeni kimlik başvurusunda bulunacağını belirtti.

Muhabir: Efkan Bucak

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus