07 Aralık 2010 09:30

Cemil Kara: Esenyurtlular maçı provoke ettilerİstanbul Süper Amatör Lig 3. Grup’taki olaylı Öz Fatihspor-Yeşil Esenyurtspor maçının yankıları sürüyor. Yeşil Esenyurtspor’dan sonra Öz Fatihspor cephesinden de açıklama geldi.

Öz Fatihspor Yöneticisi Cemil Kara, Yerel Futbol Sitesi’ne yaptığı açıklamada, “Esenyurt Stadı’nda oynadığımız ilk maçta 3 numaralı formayla sahada olan futbolcu, Namık Sevik’te sahaya 6 numaralı forma ile çıktı. Bu futbolcu Hocamız Sami Aydın’a, şahsıma ve oyuncularıma yedek kulübesine koşarak ağza alınmayacak küfürler etti. Biz de bu olaya tepki göstererek o günkü hakemlere bildirdik fakat hiçbir sonuç alamadık. Sayın Kemal Aktaş duyarlı bir hoca olsaydı önce o oyuncunun futbol hayatını bitirirdi ya da ikinci maçta tanınmasın diye 6 numaralı formayla sahaya sürmezdi. Ama içlerinde şeytanlık var. Bu oyuncuyu oynatmakla oyuncularımı tahrik ettiler, bizlere de aynı küfrü yapmış gibi oldular. Kendilerini teknik direktör zannediyorlar, çok iyi rol yapıyorlar. Provakatör olmaları lazım” dedi.

"Provokasyonun ilk adımı hakem odasında"
Karşılaşmadaki gelişmelere de değinen Kara şöyle devam etti: “Maç başlamadan önce Yeşil Esenyurtlu yönetici hakemlerin odasına giderek bizler hakkında hakemlere konuşuyordu bu durumu fark ederek ben de hakemlerin odasına gittim. Yeşil Esenyurtlu yönetici hakemlere yalan yere ‘tehdit ediliyoruz. İlk maçta bir oyuncumuz küfürler yaptı biz bu olayı benimsemiyoruz. O oyuncuya ceza vereceğiz. Bak bu maçta da onu oynatmıyoruz’ diye yakarışta bulunarak hakemleri etkisi altına aldı. Ben de hakemlere ‘bizim maçlarımızda hiç bir olay olmaz ve de bu maçta da olmayacak’ diye söyledim. Halbuki Yeşil Esenyurtlu yönetici ve hocalarının yaptıkları provokasyonun ilk adımıydı. ‘Biz önce hakemleri etki altına alalım daha sonrada 6 numaralı provakatörle (kusura bakmayın ona futbolcu diyemeyeceğim) sonuca ulaşalım’ diye düşünmüşler. Bizlerin de yardımıyla amaçların ulaştılar.”

"Yarım kalmasının üç nedeni..."                
Maçın yarım kalmasındaki sorumlu kişiler olarak Yeşil Esenyurtlu yönetici, teknik direktör Kemal Aktaş ve 6 numaralı futbolcuyu gösteren Kara, “Bunlar provokatördür. Yazıklar olsun bu kafayla Türk futboluna hizmet edemezsiniz. Türk futboluna oyuncu kazandıramazsınız. Ancak kendinizi ve Hakemleri kandırırsınız” dedi.

Kara, “Maçta kesinlikle Kemal Aktaş’ın dediği gibi değildir. Maçta olumsuz şartlar yoktu. Her şey gayet olumlu maçta dengeli biçimde devam ediyordu. İlk yarıda Öz Fatihspor’un kazandığı golü hakem faul diye iptal etti. Halbuki goldü. Zaman zaman onlar iyi oynadı zaman zaman da biz iyi oynadık. İkinci yarı başladığında 6 numaralı provokatörü hocaları oyundan alır diye düşündük fakat almadı. Oyuncularımız daha da hırslandı. Oyunu onların sahasına yıkarak Yeşil Esenyurtlu oyuncuları adeta ezdiler. Golü her an bulabilirdik. 85.dakikada 6 numaralı provokatör sahneye çıkarak birden kendini yere attı. İkinci yarı oyuna giren 15 numaralı oyuncum yanına giderek onu ayağa kaldırmak istedi. O da ayağı kalkarak birden soyunma odasına koşarak küfürler ederek kaçtı. Bu küfürlere Hocam Kemal Aktaş Bey sen bile dayanamazsın isyan edersin. Ama Oyuncularım ve de senin oyuncuların az da olsa birbirleriyle sataştılar fakat asla tekmeleme yumruklaşma olmadı. Bazı oyuncularım Yışil Esenyurtlu 6 numaralı provokatörü korumaya çalışmıştır. Bu durumu gören herkes tabii ki tahrik olur ve de istenmeyen durumlar ortaya çıkar. Orta hakemde sanki bu durumu bekliyormuş gibi birden yan hakemlerini çağırarak odasına girmişlerdir” dedi.

"Olayları kabullenmiyoruz" 
Cemil Kara son olarak, “Biz Öz Fatihspor yönetimi olarak bu duruma asla kabullenemiyoruz. Bizim felsefemizde dalavere, sahtekarlık ve çirkeflik yoktur. Delikanlılar gibi çıkıp futbol oynayın, Maçı provoke ederek menfaat sağlamayın” ifadelerini kullandı.

HABER: EFKAN BUCAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus