07 Aralık 2008 01:55

'Cemil Baba' sağlığına kavuştu


HABER-FOTO: EROL EFTEKİN
Yıldıztabyaspor’un kurucu başkanlarından ve Beşyüzevlerspor Kulübü Müdürü Cemil Zaman (Üstteki fotoğrafta en solda) bundan bir süre önce geçirdiği ameliyattan sonra eski sağlığına yeniden kavuştu.
Yıldıztabya Tesisleri’nin yapımında büyük emeği geçen Cemil Zaman gençlere öğütlerde bulunarak şunları söyledi: “Gençler de futbolun ve sporun içinde olsun onlar için faydalı olacak şeyi yapsınlar. Sporun içinde yer almayan gençler kötü alışkanlıklara yönelip hayatlarını mahvediyorlar ve bu beni üzüyor. Ayrıca spor sağlıklı tutmanın yanında onlara sosyallik de katıyor. Zamanında bunun için çok çaba sarf ettim ve severek yaptım bu işi.
Spor camiasının içinde sürekli yer aldım ve bu camiaya çok insan kazandırdım.”

“Spor güzel bir aktivite ve sosyallik açısından önemli olduğuna inanıyorum” diyen Zaman şöyle devam etti: “Amatör kümelerde yeni arkadaşlıklar, yeni çevreler oluşuyor. Kendi adıma söylemem gerekirse spor vesilesiyle yeterince kalabalık bir arkadaş çevrem oluştu. Ayrıca sporun insanları kötü alışkanlıklardan da uzaklaştırdığına inanıyorum. Dediğim gibi spor önemli bir şey, bundan dolayı spora her zaman destek verme yanlısıyımdır. Spor benim için her zaman ön planda olmuştur. Hatta şöyle belirteyim ki, Yıldıztabya ve Beşyüzevlerspor’un maçlarını zaman zaman gidip sahada izleyen bir insanım. Spor kardeşliktir, dayanışmadır, her türlü kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp insanı daha sağlıklı tutar. Bence herkes sporun bu yönünü göz önünde bulundurup sporun herhangi bir dalıyla ilgilenmeli. Özellikle gençler okul döneminde de hobi olarak sporu yapabilmeliler. Halk ise sporun yaygınlaşması için destek vermeli diye düşünüyorum.”

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus