29 Kasım 2010 12:34

Çekmeköy Stadı'nda gol hariç her şey vardı
ÇEKMEKÖYSPOR: 0 HEASK: 0
İstanbul Süper Amatör Ligi 6.grubun önemli maçında Halide Edip Adıvarspor, Çekmeköy deplasmanından çıkarttığı bir puan ile ilk ikideki yerini sağlamlaştırdı. Her iki takımın birer penaltı kaçırdığı karşılaşma golsüz sona erdi.


Karşılaşmanın ilk yarısı karşılıklı akınlar ile geçti. Yüksek düzeydeki mücadeleye rağmen kale önü pozisyon zenginliğinin olmadığı bu yarı, yine de izleyenlere keyif verdi. 6. ve 14. dakikalarda, HEASK'nin Galatasaray altyapısı kökenli forveti Tayfun gole yaklaştı. Her iki pozisyonda da Çekmeköy kalecisi Erol kalesini zamanında terkederek Tayfun'a geçit vermedi. Çekmeköy'lüler 23. dakikada HEASK ceza sahası içinde bir pozisyonda penaltı itirazında bulundular, ancak hakem pozisyonu ele çarpma olarak değerlendirdi. 


Çekmeköy'ün teknik direktörü atıldı
36.dakikada HEASK'tan Doğan, Çekmeköy savunmasından Can ile mücadelesinde kenisini yerde buldu. Ceza sahası içindeki bu hareket sonrası hakem Semih Duran penaltı atışına hükmetti. Bu karar Çekmeköy oyuncularının ve teknik heyetinin yoğun tepkisine neden oldu. İtirazlar sonunda, Çekmeköy teknik direktörü Mustafa Ertem sahadan çıkartıldı. HEASK kaptanı Murat'ın vuruşunu Çekmeköy kalecisi Erol kurtarınca tabela değişmedi. Devre 0-0 sona erdi.


İkinci yarıya Çekmeköy daha baskılı başladı. 53.dakikada kullanılan bir serbest vuruşu HEASK kalecisi Hakan köşeden çıkarttı. Dönen topu Orhan tamamladıysa da Hakan ikinci vuruşta da başarılıydı. HEASK kontrollü oyun içinde kontrak ararken, Çekmeköy 60.dakikada Abdi'yi oyuna alarak forveti üçledi. 70.dakikada Çekmeköy oyuncuları bir kez daha hakemin yanına koştularsa da, Semih Duran pozisyonu yine ele çarpma olarak değerlendirdi. 


HEASK 10 kişi
78.dakikada HEASK savunmasında Ziya'nın Abdi'ye yaptığı hareket sonrası hakem ikinci kez penaltı noktasını gösterdi. Bu pozisyon sonrası Ziya kırmızı kart ile oyun dışı kaldı. Topun başına  gelen Çekmeköy kaptanı Fatih'in vuruşunu bu kez de HEASK kalecisi Hakan kurtardı. Son dakikalarda oyuna Suat'ı alarak iyice yüklenen Çekmeköy, 90'dakikada kullandığı köşe vuruşu sonrası kafa vuruşu üst direkten dönünce, bir puana razı olmak zorunda kaldı.


Bu sonuçla Halide Edip Adıvarspor, Çatalca'nın iki puan gerisinde ikinciliğini sürdürürken, Çekmeköy de HEASK'ın beş puan gerisinde üçüncülüğünü korudu. 14.haftada Çekmeköy Tuzla deplasmanına giderken, HEASK ise evinde İstinye'yi konuk edecek.


STAT: Çekmeköy
HAKEMLER: Semih Duran, İbrahim Yüce, İbrahim Tokmak
ÇEKMEKÖYSPOR: Erol, Fatih, Ufuk (80' Suat), Can, Fikret (60' Abdi), Resul, Kürşat, İlyas, Orhan (71'Yasin), Alican, Mustafa
HALİDE EDİP ADIVARSPOR: Hakan, Emin, Doğan, Ziya, Murat, Emrah Açıl, Can (58' Emrah Sunay), Gökhan, Burak (45' Sevdet), Serkan (80' Mehmet), Tayfun
KIRMIZ KART : 78' Ziya (HEASK)


HABER-FOTOĞRAF: ERDEM G.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus