02 Kasım 2012 10:21

Çakır, Kulüpler Dünya Kupası'nda Avrupa'yı temsil edecek


FİFA Kokartlı Hakemimiz Cüneyt Çakır, bir ilke daha imza atacak. Türkiye'nin dünya hakemliğindeki haklı gururu Çakır, 6-16 Aralık tarihleri arasında Japonya'da yapılacak FIFA Kulüpler Dünya Kupası maçlarında düdük çalacak.Uluslararası arenada yönettiği maçlardaki performansı ile ön plana çıkan Çakır, yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun ile birlikte Avrupa'yı temsil eden tek trio olarak Japonya'da görev yapacak.

Toyota ve Yokohama stadlarında oynanacak FIFA Kulüpler Dünya Kupası'na UEFA'yı temsilen Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Chelsea (İngiltere), Orta-Kuzey Amerika'yı temsilen CF Monterrey (Meksika), Güney Amerika'yı temsilen Copa Libertedores galibi SC Corinthians Paulista (Brezilya), Okyanusya'yı temsilen Auckland City FC (Yeni Zelanda) katılacak. Kupada oynayacak diğer takımlardan Asya temsilcisi 10 Kasım, Afrika temsilcisi 16-17 ve 18 Kasım, ev sahibi Japonya'nın temsilcisi ise 1 Aralık 2012 tarihlerinde yapılacak maçlar neticesinde belirlenecek. 

FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda Asya Futbol Birliği AFC'den Nawaf Shakralla (Bahreyn), Afrika Futbol Birliği CAF'tan Djamel Haimoudi (Cezayir), Orta-Kuzey Amerika Birliği CONCACAF'tan Moreno Rodriguez (Meksika), Güney Amerika Futbol Birliği CONMEBOL'dan Vera Rodriguez (Ekvador) ve Okyanusya Futbol Birliği OFC'den Peter Oleari (Yeni Zelanda) de düdük çalacak. İran Federasyonu'ndan Ali Rıza Fakhani ile yardımcıları ise destek triosu olarak organizasyona katılacak. Cüneyt Çakır ile yardımcıları 29 Kasım tarihinde Tokyo'ya gidecek.

KAYNAK: http://www.tff.org
TFF

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus