03 Mart 2009 08:32

Büyükmandıra Adaspor şampiyon


HABER-FOTO: METİN KARAKUŞ
Kırklareli 1. Amatör Küme B Grubu’nda mücadele eden Büyükmandıra Adaspor, 2008–2009 Futbol Sezonunda Şampiyon olarak Süper Amatör Küme'ye çıktı.
1 .Amatör Küme'nin son haftasında, Ertuğral Esenspor, cezası nedeniyle Adaspor’u Kırklareli İnece Sahası'nda konuk etti. Karşılaşmayı izlemek için, Büyükmandıra Beldesi’nden 15 Otobüs, 22 özel otomobil taraftar gitti. Kırklareli Bölgesi Klasman Hakemlerinden Barış Turhan, İlker Güneş ve Cihan Koç üçlüsünün yönettiği şampiyonluk karşılaşmasında Adaspor, Ertuğral Esenspor’u 2–1 mağlup etmeyi başardı.
Zorlu karşılaşmanın ilk yarısı Kaptan Kaner’in attığı golle 1–0 Adaspor’un üstünlüğü ile sona erdi. Karşılaşmada ikinci yarı karşılıklı goller, Adaspor’dan Ömer ve Ertuğral Esenspor’dan Kazım’dan geldi.
Karşılaşmanın sonunda sahadan 2–1 galip ayrılan Adaspor, 2008–2009 yılı futbol sezonunda Şampiyon olarak, Süper Amatör'e çıkmaya hak kazandı.

1953 Yılında kurulan B.Mandıra Adaspor tarihi günlerinden birini daha yaşadı.
Antrenörü Volkan Pala yaptığı açıklamada, “Şampiyonluk parolası ile başladığımız 2008–2009 yılı futbol sezonunda zaman zaman ligde zorlanmamıza rağmen birlik olmasını bilerek bu günkü sevinçli güne geldik. Başta Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Şükrü Çölgeçen olmak üzere, Yönetim kurulumuza ve bizi sezon sonuna kadar hiç yalnız bırakmadan destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Adaspor, Şampiyonluğu Büyükmandıra Beldesi’nde, 'Solistin Yeri'nde düzenlediği muhteşem gece ile kutladı.

Geceye, Büyükmandıra Belediye Başkanı Mehmet Şükrü Çölgeçen, Babaeskispor Kulüp Başkanı Mustafa Yamak, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Yaşar Erdem, Adaspor Kulüp Başkanı Sinan Akay, eski Milli Futbol Hakemi Ülkü Tırpancı, Amigo Ercan ve Cem vede çok sayıda taraftar katıldı.
Adaspor camiası şampiyonluğu doyasıya kutladı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus