16 Aralık 2010 11:51

Büyükçekmece’de derneğin adı var, adresi yok
Yıllardır Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği altında adını duyuran fakat bir türlü bu derneğin varlığını kabul ettiremeyen Büyükçekmece, diğer bölgelerin çok gerisinde kaldı. Adresi olmayan, telefonu bulunmayan ve yönetiminin var olup olmadığı belli bile olmayan Derneğin ne iş yaptığını herkes meraklı bakışlar arasında takip etmeye çalışıyor. 


Küçükçekmece başta olmak üzere Silivri ve birçok İlçenin Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernekleri bir sürü icraatlarını ortaya sererek varlıklarından haberdar ederken Büyükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği ise yerinde saymaya devam ediyor. Mehmet Seyidoğlu Başkanlığında sözde faaliyetlerine devam eden Büyükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği'nin olmadığını savunan birçok kulüp, böyle bir derneğin var olup olmadığından halen şüpheli olduklarını söylemeden kendilerini alıkoyamadılar. Hiçbir icraat gösteremeyen ve yerinin olup olmadığı tartışılan Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneğinin sadece adının olduğunu savunanların çoğunlukta olduğu gözlerden kaçmıyor. 


Siyasetin kol gezdiği Derneğe Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün’ün de yaklaşım göstermemesi, bunun en büyük göstergesi olarak gözleniyor. Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün Birinci Amatör Lig kura çekimindeki sözleri hafızalarda yazılı kaldı. “Siyaset ile idare edilen ve siyaset yapılan kulüplerle işim olmaz” demesi kafalardaki soru işaretlerini ortaya serdi. Bu bağlamda sporda siyasetin kol gezdiğine inanan Başkan Akgün, Kulüpler Birliğine bir adım bile atmazken, birliği de kendine bir adım bile yaklaştırmıyor.


HABER-FOTOĞRAF: İBRAHİM KESKİN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus