18 Aralık 2008 07:22

Bulut: Şampiyon böyle çıkmamalıİstanbul B Gençler Ligi 25. Grup'ta şampiyonluğu genel averajla yitiren Altıntepsispor'da üzüntü hakim. Yeşil-Beyazlılar'ın antrenörü Davut Bulut, ikili averajların eşit olduğu durumlarda genel averaja bakmak yerine iki takım arasında üçüncü bir maç oynanması gerektiğini dile getirdi.

Bulut açıklamasında, "Tabloya baktığında insan üzülüyor. Galibiyetler eşit, beraberlik eşit, aralarında oynanan maçlar eşit ama genel avareja baktığında Zara Ekinli takımı şampiyon. İlk önce Zara Ekinli takımını tebrik ederim. Oynayacakları İstanbul Şampiyonası'nda başarılar dilerim. Ben yıllardır futbolun içinde biri olarak böyle şampiyonluklara pek sıcak bakamıyom. Genel averaj olduğu zaman takımlar son maçlarında inanılmaz skorlar alıyorlar. Böyle skorların neticesinde kulüpler zan altında kalıyorlar. Yenen takım da nasıl fark attığını anlatamaz. Yenilen de nasıl bu kadar gol yediğini anlatamaz. Bu gibi polimiklere camiaların girmesini istemiyorsak bu gibi durumlarda takımlara ekstra bir maç oynatılmasından yanayım" dedi.

Düşüncelerinin Zara Ekinli takımının şampiyonluğu ile alakalı olmadığının altını çizen Bulut, "Federasyonumuzun bu gibi tabloların ileride de çıkacağını düşünerek ilgilenmesini can-ı gönülden dilerim" diye konuştu.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus