07 Aralık 2010 03:06

'Birileri bana bu şiddetin sebebini açıklasın'
İstanbul Süper Amatör Lig 3. Grup takımlarından Yeşil Esenyurtspor’un teknik direktörü Kemal Aktaş, Öz Fatihspor’la deplasmanda oynadıkları ve çıkan olaylar nedeniyle yarım kalan maç sonrası Yerel Futbol Sitesi’ne açıklamalarda bulundu. Aktaş, olayların çıkış nedenini anlamakta güçlük çektiklerini, Öz Fatihspor’un nedensiz yere gerginlik yarattığını söyledi.

Aktaş, “Grupta iddialı olmak isteyen Öz Fatih takımıyla Namık Sevik Stadında oynayacağımız maçın zor şartlarda geçeceği takımlar sahaya çıkarken adeta belli oldu. Seramonide tehditkar tavırlarla futbolcularımızı taciz eden konuşmalar yapan rakip takım oyuncuları, maçın sağlıklı şekilde geçmeyeceğini adeta en baştan ifade ediyorlardı” dedi.

Kemal Aktaş şöyle devam etti: “Maçın başlamasıyla sahanın her noktasında ve her anında futbol dışı müdahalelere maruz kalan oyuncularımız, bir yandan futbol oynamaya çalışıyor diğer yandan da taciz ve sert hamlelere direnç gösterip kurtulmaya çalışıyorlardı. Tüm olumsuz şartlara rağmen ilk 30 dakika içinde oyunun hakimi olan taraf kesinlikle bizdik. Bu bölümde, 4-5 tane çok net gol pozisyonu yakaladık. Son vuruş beceriksizliği ile bu pozisyonları gole çeviremedik ve ilk yarı 0-0 bitti.
İkinci yarıya ürkek başlayan takımımız, 20 dakikalık bölüm içerisinde rakibe 3-4 tane gol pozisyonu verdi. Kalecimizin ve defans oyuncularımızın yerinde müdahaleleri ile rakibe gol şansı vermedik. 60. dakikadan sonra rakibin şuursuz ve kontrolsüz hücumlarında defans arkasında bıraktıkları açık alanı iyi değerlendirip tekrar pozisyon üstünlüğümüzü elimize geçirdik. Gol pozisyonuna girmekteki becerimizi maalesef gole dönüştüremedik.”

'Yardımcı antrenörleri malzemecimizi tartakladı'
Olayların başlangıcına da değinen Kemal Aktaş, şunları aktardı: “85. dakikada maç berabere giderken, faule maruz kalan ve yerde yatan 6 forma numaralı oyuncumuzu, Öz Fatih takımının 9 forma numaralı oyuncusu sürükleyip iterek, dışarı çıkarma çabalarını gördüğümüz anda, 6 forma numaralı oyuncumuza birkaç Öz Fatihli oyuncunun daha fiziksel müdahalede bulunduğunu gördük. Arkasından da her futbolcumuza gözü dönmüş şekilde saldırmaya başladılar. Tribünden aldıkları güçle de oyuncularımızı yedek kulübesi civarına sıkıştırdılar. Bir yandan rakibin saldırısından kaçmaya diğer yandan da tribünden atılan yabancı maddelerden korunmaya çalışan futbolcularımız şaşkınlık içerisinde kaçışmaya başladılar. Bu arada soyunma odaları önünde malzemecimizin de tartaklandığını gördük. Tartaklayan da Öz Fatih takımının Yardımcı Antrenörüydü!

'Polis yardımıyla sahadan çıktık'
15-20 dakika süren bu görüntülerden sonra bir kaç emniyet görevlisinin yardımları ile soyunma odasına gidebildik ve Hakemden gelecek haberi beklemeye başladık. Hakemin maçı tatil ettiği ve oynatmayacağı bilgisi ile stattan takviye Polis kuvveti ile sahanın içinden ve kale arkasındaki tahliye kapısından (oynanmakta olan Sessizler lig maçı durdurularak) çıkarılmak sureti ile çevre yoluna kadar getirildik.”

'Maçın tatil edilmesi şanstı'
“Sebebi ve nedeni ne olursa olsun bu yaşananlar sahalarımızda görmek istemediğimiz son derece çirkin görüntülerdir” diyen Aktaş, “Bu anlamda maçın tatil edilmiş olmasını şans olarak değerlendirmek lazım. Olaylar 90 dakika bittikten sonra olsaydı daha vahim sonuçlara sebep olabilirdi. Federasyon, Hakem ve Gözlemci raporlarını görüp değerlendirdikten sonra bu olayları en adil şekilde karara bağlayacaktır. Bizde verilecek kararı bekleyeceğiz” dedi.

HABER: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus