01 Aralık 2015 11:04

ÇANUR: BİR GENCİMİZİ KURTARABİLİRSEK O BİZE YETER

Ortaçeşme Kulübü ziyaretimizde kulübün Genel Kaptan'ı  sayın Serkan Çanur'la kulübün hedeflerini, kulübün spora bakışını, oyuncularına gelen transfer tekliflerini,gelecekle ilgili düşüncelerini konuştuk.
Ortaçeşme kulübü genel kaptanı Serkan Çanur sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

Serkan Bey sizi biraz tanıyabilirmiyiz?
1979 doğumluyum.Ortaçeşme tribünlerinden gelmiş bir kişiyim. Doğma büyüme Ortaçeşmeliyim.Bu semtin çocuğuyum. Aileden Ortaçeşmeliyim.Önce tribündeydim.Şimdi de kardeşlerimize kulüpte abilik yapan,yol göstermeye çalışan bir kişiyim.Bu kulübün bir neferiyim.

Ortaçeşme kulübü olarak sezon başı neyi hedeflemiştiniz ?
Sezon başı hedefimiz üst sıralardı.Bugün de şükürler olsun bu hedefimize ilerliyoruz. Sezon başında bize bu takım bu genç kadroyla nereye kadar gider diyorlardı. Biz gücümüzün farkındaydık.Neler yapabileceğimizi biliyorduk.Birbirini iyi tanıyan,anlayan bir ekibe sahibiz.Kimse bize şans vermiyordu ama çok çalışarak bugünlere geldik.İşimizi bundan sonra çok daha sıkı yapacağız.Her maçı ciddiye alacağız.Bu sene bir tek Şile  Yıldız maçında kötü oynadık. Oynamak isteyen takımız.Altınova kulübü dahil her rakibi eşit görüyoruz.Rakip kim olursa olsun sahada oynanmadan maç kazanılmıyor.Biz inandık.Bir yola çıktık.Allah inşallah emeğimizi boşa çıkarmaz.Hedefimiz bu grubu lider olarak bitirmek.İnanıyorum ki bu hedefimize ulaşacağız.

Altınova maçıyla ilgili görüşleriniz nelerdir?
Altınova kulübü belki puan olarak alt sırada olabilir ama ne olursa olsun onlar da futbol oynamak için sahaya çıkacaklar.Onlar da ligde kalmak için mücadele ediyorlar.Sahamız da oynayacağımız için kağıt üzerinde favori gösteriliyoruz dediğim gibi önemli olan saha da oynanan oyun.Biz de sahaya çıkıp iyi bir oyunla ihtiyacımız olan üç puanı almaya çalışacağız.Bunun için sıkı bir  şekilde hazırlanıyoruz.Hafta sonuna kadar en iyi şekilde hazırlıklarımızı yapıp sahadan kazanarak ayrılan takım olmak istiyoruz.

Ortaçeşme Kulübü'nün spora bakışı nedir?
Amacımız tüm gençlerimizi bu çatı altında bir araya getirmek.Eğer bir genci sokaktan,kötü alışkanlıktan kurtarabilirsek o bize fazlasıyla yeter.Bizim en büyük hedefimiz tüm gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora yönlendirmek sonra da Ortaçeşme ailesinin içerisine katmak. Eğer bir çocuğumuzu kurtarıp onu Türk futbolunun hizmetine sunabilirsek gerçekten mutlu oluruz.Hedefimiz iyi  insan , iyi  sporcu yetiştirmek.Bu yolda da elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.Bundan sonra da en iyisini yapmaya çalışacağız.Tüm çocuklarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.Bütün kardeşlerimize kapımız, tesisimiz açık.Gelsinler onlar da Ortaçeşme ailesinin birer ferdi olsunlar.Bütün amacımız ve hedefimiz bu.Takımın başarısından dolayı takımdaki oyunculara teklifler geliyor mu?
Ligde üst sıralarda olduğumuz için herkesin gözü üzerimizde.Başta forvet oyuncumuz Murat Kaba olmak üzere bir çok oyuncumuza teklifler geliyor.Biz oyuncularımızla gurur duyuyoruz.Gitmek isteyen kardeşimiz olursa biz de yardımcı oluruz.Şu an bütün kardeşlerimiz kulübümüzde bulunmaktan dolayı mutlu.Kardeşlerimizin ilk hedefi bu takıma olan vefa borçlarını ödemek.Bu takımı şampiyon yapıp ona göre kendilerine yol belirlemek.Tüm kardeşlerimizin iyi bir noktaya gelmesi için biz de kulüp olarak yapabileceğimiz her şeyi yapacağız.

Ortaçeşme Kulübü'nün gelecekteki hedefleri nelerdir?
Bu bayrağı çıkarabileceğimiz yere kadar çıkarmaya çalışacağız.Bizler Ortaçeşme Kulübü'nün daha iyi noktalara gelmesi için gecemizi,gündüzümüze katıp bu kulübe hizmet etmeye devam edeceğiz.Ortaçeşme kulübünün sportif olarak da hedefleri var tabi ki. Kulüp olarak da çok daha iyi yerlerde olmak istiyoruz.Bu doğrultuda centilmence,saygı ve sevgi çerçevesinde kurumsal yapımızdan asla ödün vermeden mücadele etmeye devam edeceğiz.Başarılar da bazen gelip geçicidir.Hizmetler baki kalandır. Biz de adımızın yaşaması için var gücümüzle çalışacağız.
Kalıcı olan kurumlardır.Serkan Çanur'lar gelip geçicidir. Biz de günün birinde ayrıldığımızda  şahsi olarak arkamızdan iyi insandı dedirttirebilirsek onun mutluluğu bize yeter.

Bu güzel röportaj için ve bizleri ağırladıkları için Ortaçeşme spor kulübüne ve Genel Kaptan sayın Serkan Çanur'a teşekkür ediyoruz.

RÖPORTAJ: ÜMİT YILMAZ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus