03 Ocak 2017 12:45

BİR FUTBOLCUNUN LİSANSI NİYE VERİLMEZ Kİ?


Şu aralar çok sıklıkta duyumlar aldığımız bir konu var. Alt yapı oyuncularının önleri kapatılmakta. Nasıl oluyor da çocukların önleri kapatılıyor anlam vermek mümkün değil. 

 
Bir çocuk bir takımda oynarken biraz başarılı olduğunda ve yeteneği olduğu anlaşıldığında kendi kulübünün daha üst liglerinden bir takım istekte bulunduğunda seve seve önünü açmak adına oyuncuya yol gösterip daha iyi yerlerde oynayıp başarılı olması için destek vermek varken , lisans vermeme gibi durumlar ile zorluklar gösterilebiliniyor. Acaba o oyuncudan bedel mi bekleniyor? Ya da başarılı olmasımı engelleniyor? 
 
Ancak şu gerçeğide unutmamak gerekiyor. Amatör camiada alt yapı hocalarının emek verip ortaya çıkardığı bu oyuncuların üzerinde elbette hakları bulunmakta. Üst lig takımlarının bu oyuncuları talep ettiğinde hocalara ve kulüplerine mutlaka bir bedel ödemesi gerekmektedir. Bu maddi ya da manevi olabilir. Ve olmalı da.
 
Ancak yine amatör camiada birbirinden oyuncu talebi olan kulüplerinde bir birine yardımcı olması gerekmektedir. Eğer bir çocuk kendi yaş kategorisinde başka takımda daha faydalı olacak ise bırakın gitsin ve başarılı olsun , gittiği yere katkıda bulunsun. Ki bu oyuncular ileride TÜRK futboluna faydalı olabilsinler.
 
YAZI: OGÜN KOCA

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus