18 Ekim 2017 06:45

Beyoğlu'nda sessiz randevu

Zirve hesapları yapan iki ekibin mücadelesinde gol sesi çıkmadı.


Hafta içine verilen maçlar sonrasında çalışan tüm futbolsever ve oyuncular gibi ben de sisteme, programa veryansın ettim. Ne var ki; İstanbul Süper Amatör Küme artık amatörlükten çıkmış vaziyette. Bir yandan yol parasına top oynayanlar varken; diğer tarafta bir şirketin genel müdür maaşına denk gelen paralara oynayanlar var... Sezon başı planlamasında da hafta içine maç verileceği belirtilmişti, ama bugün olmamalıydı, bu kadar iş yoğunluğundan olmamalıydı derken; yoğun mesai harcayarak azallttığım işler sonrasında beyannameleri bırakıp kaçtım ve Beyoğlu Yeniçarşı-Arnavutköy Belediyespor maçını izlemeye gittim. Gidene kadar saatlerce bir topçu arkadaşımıza ulaşamadık çünkü kendisi 'abi sen beni ara ya arabayla gideriz' demişti. Sonra başka bir topçu arkadaşı da 40 dakika minibüs durağında bekledik, isimlerini vermeyeceğim çünkü değerli kardeşlerimizin biri taksiyle geldi, diğeri de maçın ikinci yarısına geldi... Olan bana oldu 3 dakika ile takım fotolarını alamadım, ah çok üzgün ve eksik hissediyorum kendimi... Bu arada tribünler tam bir yangın yeriydi... Hocalar, futbolcular, rakiplerini izlemeye gelen yöneticiler kısaca tribün Kulisic;) 

Maçın başlama düdüğü ile birlikte  konuk ekip Arnavutköy Belediye daha atak gözüktü. İleri uçta Mustafa'yı bırakan konuk ekip kanatlardan Uğur ve Ersel ile tehlikeli olmaya çalıştı. Orta sahada Semih'le kaptıkları topları seri şekilde Uğur ve Ersel ile buluşturan konuk ekip, golcüsü Mustafa ile iki kere kaleye yokladı ancak Seyitcan'ı geçemedi.

Ev sahibi ekipte Hakan ve Hasan ikilisi ile kaptıkları topları tecrübeli oyuncu Burak ile buluşturup, oyunu kanatlara yayarak pozisyon aradılar. Bunda da iki kere başarılı oldular. Burak'ın sağ kanada gönderdiği iki mükemmel pasta Tolga'nın vuruşunu kaleci kaleci Mehmet kurtardı. İlk yarım saat sonrasında Ersel ile Uğur  kanat değiştirdi ama etkili pozisyon bulamadılar. 

İkinci yarıda ilk tehlikeli atak ev sahibi ekipten geldi. Vedat'ın vuruşunda top az farkla auta çıktı. 55.dakikada orta sahada gelişen pozisyonda Uğur yerde kaldı ve faul bekledi. Mücadelenin hakemi devam kararı verdi, akabinde gelişen pozisyonda ev sahibi ekibin başarılı ismi Hasan rakibi Kaan'a faul yapınca karşılaşmanın hakemi Ozan Bileyci Hasan'ı ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun alanı dışına gönderdi.

10 kişi kalan ev sahibi ekip santrafor Uğur'u oyundan çıkartarak orta sahaya Cihat'ı aldı. Konuk ekip teknik yönetimi ise 10 kişi kalan rakibi karşısında ön libero  Kaan'ı oyundan alıp orta saha oyuncusu Erkan'ı sahaya sürdü. Bu dakikadan sonra karşılaşma orta saha mücadelesinden öteye gidemedi. Tayfun'u da oyuna alan konuk ekip üçüncü bölgede isabetli pas ve ortalar yapamayınca gol pozisyonu üretemedi. 10 kişi kaldıktan sonra gücü ve hızı ile tanınan Tolga'yı tek santrafor bırakan Beyoğlu Yeniçarşıspor kontrataklarla tehlikeli olmaya çalıştıysa da Arnavutköy Belediye savunmasını geçemedi. Golsüz eşitlikle tamamlanan karşılaşmanın kazananı haftayı BAY geçen Soğuksuspor ile günü galibiyetle kapatan ve 3.grubun yeni lideri Beşyüzevler oldu.

MUHABİR:ERDEM SAĞOLAN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus