18 Aralık 2014 02:06

BEYKOZ MASTERLER FUTBOL TAKIMI KURULDU


Yeni kurulacak Masterlar Futbol Ligine katılma kararı alan Beykoz Masterler Futbol Takımı toplandı. Geçtiğimiz hafta ilk hazırlık maçını İstanbul Ticaret Odası Master Takımı ile yapan ve 14-0 gibi farklı bir skor ile sahadan ayrılan Beykoz kuruluş evrakları tamamlandı. Beykoz Masterler Kulübü Derneği olarak kurulan kulübün futbol takımı kadrosunda 40 futbolcu bulunuyor.
Çubuklu Dedeoğlu Özdemir Halı Saha Tesislerinde gerçekleşen takım toplantısına kadroda yer alan bazı isimlerin yanı sıra Takım Antrenörlüğüne getirilen Mustafa Özdemir'de hazır bulundu. Fikir-alışverişi şeklinde oldukça nezih bir ortamda geçen toplantı sonunda Beykoz İlçesini en iyi şekilde temsil etme niyetinde mutabık kalındı.
Takımın kuruluşunda emek sarf eden isimlerin başında gelen Hakkı Baş, İASKF Genel Sekreter Yardımcısı olan ve BİSK eski başkanı Asım Özdemir'in önerisi ile bu işe soyunduklarını söylerken, " Zaten 2 senedir düzenlenmekte olan Kelle İbrahim Vetaranlar Futbol Turnuvası kapsamında çok güzel müsabakalar oynanmakta idi, biz bu işi başarırız diyerek yola çıktık. 40 kişilik geniş bir kadro oluşturduk. Geçmiş yıllarda profesyonel ve amatör liglerde başarı ile forma giymiş isimler de kadromuzda yer almakta. Gerçekten de maçlara çıkacağımız günü heyecanla bekliyoruz. İkinci hazırlık maçımızı Pazar Akşamı Beylerbeyi Stadında Üsküdar Masterlar Takımı ile yapacağız. Bu ay sonunda 31 Aralık'ta kuralar çekilecek ve mücadele edeceğimi rakipleri öğreneceğiz" diye konuştu.
Hakkı Baş, "Takımın antrenörlüğüne Beykoz Futbol Takımının eski futbolcularından Mustafa Özdemir'i ( Hoca Mustafa ) getirdik. Antrenmanlarımız düzenli şekilde devam edecek. Gerçekten de çok heyecanlıyız, Beykoz İlçesini temsil edecek olmaktan heyecan duyacağız" dedi.MASTERLER LİG STATÜSÜ NASIL OLACAK ?
Bu sene başlayacak olan lig Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilecek. Katılacak kulüplerin dernek adı altına kurulması gerekmekte. Belirlenecek miktarda bir katılım bedeli kulüplerden alınacak. Futbolcular 40 yaş ve üzeri olması koşulu ile oynayabilecekler. Faal olarak futbol oynamış olanların, futbolu bırakalı 2 yıl olması gerekecek, ancak 40 yaş ve üstü amatör lisanslı futbolcular ligde oynayabilir. Kadroda toplam 36-39 yaş arasında 2 kişi bulunabilecek. Kaleciler faal olmak koşu ile 30 yaş ve üstü oynayabilecek ancak sadece kalede görev yapabilecek. En fazla 2 futbolcu Yabancı Futbolcu statüsünde oynayabilecek. Her futbolcuya Özel Sağlık Sigortası yaptırılacak. Takımlar minimum sahada 22 futbolcudan oluşacak liste kapsamında yer alabilecek. Maçlar 35’er dakikadan 2 devre üzerine oynanacak. Değişiklikler sınırsız olacak. 2015 Sezonu tek Devreli Lig Usulü ile oynanacak, 2015-16 Sezonunda ise Ekim Ayında başlayacak lig ile birlikte çift devreli sisteme geçilecek.

HABER: TALİP ERCAN
PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus