02 Kasım 2012 10:13

Beykoz 1908, 243 gün sonra evinde hasret giderecek


Dile kolay Beykoz gibi futbolla yatıp kalkan bir taraftar grubu için geçmek bilmeyen bir 243 gün. Sarı-siyahlı ekip geçtiğimiz sezon 4 Mart 2012 Pazar günü evinde son derece önemli bir müsabakaya çıkacaktı. Rakip yıllardır aralarında rekabetin yaşandığı Feriköyspor idi. Müsabakanın heyecanı haftalar öncesinde başlamıştı. Ve maç günü geldiğinde istenmedik olaylar neticesinde maçı da 1-0 kazanan Boğazın Yargıçları için ne kadar bir cezanın çıkacağı konuşulmaya başlanmıştı. AFDK bu maçın ardından Beykoz 1908 A.Ş.takımına 3 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası vermişti.


Bu cezanın ilkini 2011-12 sezonunda Avcılar Belediyesi ile Kartal Bulvar sahasında oynanan müsabaka ile geçen Beykoz 1908 A.Ş'nin 2 maçlık cezası ise 2012-13 sezonuna sarkmıştı. Bu cezaların da birini Çorlu General Basri Saran Stadında Bozcaadaspor maçı ile tamamlayan sarı-siyahlılar son maç cezasını ise Sakarya-Akyazı stadında oynanan Yalova Altınova Belediyesi karşılaşması ile tamamladı.

2012-13 Sezonunda ilk kez evinde taraftarları ile karşılaşacak olan Beykoz 1908 A.Ş.Takımında futbolcular heyecanlı mı heyecanlı. Takıma yeni transfer olan 14 futbolcudan kadroya girecek olanlar namını duydukları büyük Beykoz taraftarlarının desteğini görme niyetinde. Tabii ki sarı-siyahlı ekipte oynanan ilk 5 maçta da birer golü bulunan Kaptan Murat Saim'i bu maçları takip edenler dışında ilk kez görmek isteyenler başarılı oyuncunun kırmızı kart cezalısı olması nedeni ile bu isteklerini gerçekleştiremeyecek. Aynı heyecanı 2 hafta sonraki iç saha maçı olan Yenişehir Belediyespor maçına kadar yaşayamayacak olan bir de Murat Saim'in üzüntüsü var.

Beykoz Protokolüne maç davetiyeleri iletildi
Beykoz 1908 A.Ş.Takımında Bursa Merinosspor maçının hazırlıkları ise devam ediyor. Tam 243 gün sonra gerçekleşecek buluşma öncesinde Beykoz 1908 A.Ş.Genel Koordinatörü Mustafa Ülker bir açıklamada bulundu. İbrahim Kelle Stadının maça hazır hale gelmesi için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Ülker,"Ben buradan büyük Beykoz taraftarlarına seslenmek istiyorum.104 yıllık mazisi olan Beykozspor için son derece önemli karşılaşmalardan birisine çıkılıyor. Sezon yepyeni bir kadro ile girdik ancak çok şanssız maçlar sonunda hiçte arzu etmediğimiz bir sırada kendimizi bulduk. Artık çıkışa geçmenin zamanı geldi, aramıza yeni katılan futbolcu kardeşlerimin takıma adaptasyon süreci bitti. Önceki maçlarda yapılan hatalardan gerekli dersler çıkarıldı. Şimdi herkes eğer ki -Ben Beykozspor'u seviyorum-diyor ise Pazar günü zor bir süreçte maça çıkacak olan futbolcularını bağırlarına basıp, onlara moral verip ve de 90 dakika süresince destekleyip bunun gereğini yerine getirmeliler. Biz Beykoz 1908 A.Ş.Yönetimi olarak bu maç için ilçenin en üst makamındaki yöneticilerinden Sivil Toplum Kuruluş temsilcilerine, Beykoz ilçesindeki Amatör Spor Kulüp temsilcilerine çağrımızı ve davetiyelerimiz göndermeye başladık. İnanıyorum ki Pazar günü Beykoz İbrahim Kelle Stadında gereken taraftar desteği fazlası ile bulunacaktır." diye konuştu.

Taktik maçı yapıldı!
Sarı-siyahlı ekip Pazar günü oynayacağı Bursa Merinos müsabakasının taktiksel çalışması oldukça hareketli ve tempolu geçti. Teknik Direktör Sabahattin Ömür ve yardımcısı Hasan Reis'in de yer aldığı kadrolar değişik hücum varyasyonları üzerinde düşünceleri sahaya yansıtma gayretinde idi.

Merinos maçında kırmızı kart cezası nedeni ile oynayamayacak olan forvetin yıldız ismi Murat Saim'de müsabakada genç futbolcu kardeşlerine yaptıkları hatalar ve yanlış pozisyonların ardından ciddi uyarılarda bulunmayı ihmal etmedi. Taktik maçında Murat Saim dışında Çatalcaspor'a transfer olan Deniz Satılmış'ın da kadroda olmayacak olması nedeni ile genç forvet Volkan Aksoy'u topla buluşturma yönünde hızlı hücum varyasyonları denendi. Antrenmanda 20 futbolcu yer alırken izinli olan bazı isimler ise taktik antrenmanı maçında hazır bulunamadı.

Bu arada Beykoz İbrahim Kelle Stadının müsabakaya hazır hale gelmesi için stat görevlileri ile birlikte Beykoz Belediyesince gönderilen silindir aracı saha zemininde çalıştı. Çalışmaların maç gününe değin devam etmesi bekleniyor.

HABER: TALİP ERCAN
http://www.dostbeykoz.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus