07 Aralık 2015 12:49

Beşyüzevlerspor'dan 'Büyük' adımBölgesel Amatör Lig 11. Grup'ta iki İstanbıl ekibi, Beşyüzevlerspor ile Büyükçekmece  Belediyespor'un Gaziosmanpaşa Stadı'ndaki mücadelesini ev sahibi ekip 3-1 kazandı. Yeşil-Beyazlılar böylece grupta ikinciliğe yükselip şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aştı.

Müsabakayı  Eskişehir bölgesinden Bölgesel hakem Safa Bozdağ yönetti. Yardımcılığını ise bölgesel yardımcı hakemler Hasan Hüseyin Sivri ve Ramazan Ufuk Avdaş yaptı. Dördüncü hakem ise bölgesel hakem İhsan Gökdem Yapıcı idi. Müsabakanın Gözlemcisi Mehmet Top, Federasyon temsilcisi Bülent Erdemir, Saha komiseri ise Mustafa Rıdvanlar idi. 

Direkten dönen toplar, kırmız kart , topun çizgiyi geçip geçmediği tartışmaları ve bol pozisyonlu zevkli, heyecanlı ve seyir zevki yüksek olan bir müsabaka oldu.

Müsabaka Çok Hızlı Başladı
Her iki takım açısından önem arz eden müsabakayı ev sahibi takım kazanarak liderlik iddiasını devam ettirdi. Yazdan kalma bir havada oynanan müsabakaya ev sahibi Beşyüzevler hızlı başladı. Üst üste kazandığı kornerlerden sonuç alamadı. Bu kornerlerden sonra ise Beşyüzevler takımının kalecisi Armağan topu oyuna sokmak isterken top Reha'nın önüne attı. Reha kaleci Armağan ile karşı karşıya kaldığı yüzde yüzlük pozisyondan yararlanamadı. 
6. dakikada ise Beşyüzevler'in golü geldi. Cüneyt ile sağdan geliştirdiği atakta, Cüneyt’in yaptığı ortaya Murat Çakal kafa ile vurarak topu ağlarla buluşturdu (1-0).  

Top Çizgiyi Geçti mi Geçmedi mi ?
13. dakikada ise Yahya’ nın uzaktan attığı şut üst direğe çarptıktan sonra yere de çarparak oyun alanına döndü. Beşyüzevlerli oyuncular ve seyirciler gol diye itiraz ettiler Topun kale çizgisini tamamen geçmediği pozisyonda, yardımcı hakem Ramazan Ufuk Avdaş topun çizgiyi geçmediğini işaret ederek oyunu devam ettirdi. 

37. dakikada ise Büyükçekmece'nin golü geldi. Sağdan yapılan ortaya Reha yükselerek kafa ile vurarak topu ağlarla buluşturarak takımını beraberliğe taşıyan golü attı.(1-1). İlk yarı bu skorla bitti. 

İkinci devre hızlı başladı
İkinci devrede ilk devre gibi hızlı başladı. 49. dakikada Büyükçekmece'den Enver’in yaptığı ortayı Serhat ve Reha ceza alanı içinde değerlendiremedi. Bundan bir dakika sonra ise Serhat’ın ceza alanına yaptığı ortayı Reha değerlendiremedi.  51. Dakikada ise Beşyüzevler'den Sinan’ın yaptığı ortaya Aygün'ün vurduğu top üst direkten döndü.   

Beşyüzevler Penaltı Kazandı
60. dakikada gelişen Beşyüzevler atağında Aygün’ ün yaptığı orta Büyükçekmeceli oyuncunun eline çarptı. Hakem Safa Bozdağ penaltı noktasını gösterdi. Topun başına ilk golün sahibi Murat Çakal geçti. Vuruşunda topu ve kaleci ayrı köşelere göndererek takımının ve kendisinin ikinci golünü kaydetti. (2-1)

Kırmızı Kart ve Gol
84. dakikada Büyükçekmece'den İlhami, ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyundan ihraç oldu.  Bundan bir dakika sonra ise Beşyüzevler'in üçüncü golü geldi. Cüneyt’in sağdan yaptığı ortaya Hakan Koç vurarak meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu.(3-1). 
Bu zevkli müsabakadan ev sahibi Beşyüzevler 3-1 galip ayrıldı.  

STAT: Gaziosmanpaşa
HAKEMLER:  Safa Bozdağ, Hasan Hüseyin Sivri, Ramazan Ufuk Avdaş / İhsan Gökdem Yapıcı
SAHA KOMİSERİ: Mustafa Rıdvanlar
BEŞYÜZEVLER: Armağan, Ozan, Sinan, İdris, Murat Uslu, Coşkun, Murat Çakal, Salim, Yahya, Cüneyt, Aygün
YEDEKLER: Hakan Çelebi, Hakan Koç, Erdal, Mehmet, Mehmet Resul, Semih, Tayyip
BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESPOR: Yunus Emre, Yiğit, Emirhan, İlhami, Muhsin, Abdurrahman Enver, Reha, Serhat, Arınç, Murat
YEDEKLER:  Orkun, Tugay, Olgun, Abdullah, Alper, Kemal Tuna, Kaffdd

HABER- FOTOĞRAF : YUNUS EMRE

Maçtan tüm fotoğrafları görmek için tıklayınız

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus