22 Ekim 2012 11:36

Beşyüzevler Alibeyköy’ü zor da olsa yendiBEŞYÜZEVLER: 2 ALİBEYKÖYSPOR: 1
Süper Amatör Lig 3. Grupta 8. Hafta maçında Yıldıztabya Stadında Beşyüzevler, Alibeyköyspor’u konuk etti. İki takımında 10 kişi tamamladığı maçı Gaziosmanpaşa temsilcisi 2-1 kazandı.


Oyuna hızlı başlayan taraf Alibeyköyspor oldu. İlk 5 dakika içerisinde 5 korner kazanan Alibeyköyspor Olcan Doğu’nun kullandığı kornerlerle Beşyüzevler kalesinde gol aradı. 

10. Dakikadan sonra ise oyunda önce dengeyi kuran Beşyüzevler sonrasında ise oyunun mutlak hakimi oldu. Özellikle kanatları çok iyi kullanan Beşyüzevler Özgür Öztürk ve Aygün Bozkurt ile geliştirdikleri ataklarla Alibeyköyspor sağ beki Özgür Dişli ve sol beki Gökhan Demir’i çok zorladılar.


25. dakikada gelişen Beşyüzevler ani atağında atılan ara topa Alibeyköyspor stoperleri Yavuz Kavunç ve Bülent Aygündüz’ün arasından süratle sıyrılan Cüneyt Çarbuğa, kaleci Cemil Yücedağ ile karşı karşıya kaldı. Düzgün bir vuruşla ev sahibi takımı öne geçiren golü attı: 1-0

Golden sonra daha da rahatlayan Beşyüzevler istediği gibi oynamaya başladı ve ataklarını artırarak gol aramaya devam etti. Geliştirilen ataklarda gol pozisyonlarına da giren Beşyüzevler Alibeyköyspor’un Samed Ali Uğur ile birlikte en başarılı oyuncusu kaleci Cemil Yücedağ’ı geçemedi.40. dakikada enteresan bir olay yaşandı. Daha önceden sarı kartı bulunan Alibeyköyspor’lu Burak Kırıkçı bir faul pozisyonunda topu erken başlattığı gerekçesi ile ikinci sarı karttan sonra kırmızı kart görerek oyundan atıldı.
Başka gol olmayında ilk devre ev sahibi takım Beşyüzeevler’in 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci devreye Gökhan Demir, Metin Şirin değişikliği ile başladı. 46. dakikada gelişen Alibeyköyspor atağında Ozan Yörükçü’nün arapasıyla Samed Ali Uğur kaleci Özkan Ferhatoğlu ile karşı karşıya kaldı. Kaleci Özgür’ü geçen Samed Ali Uğur topu boş kaleye yuvarladı. Top tamağlarla buluşacakken çizgi üzerinden topu kornere çelen Beşyüzevler defansı mutlak golü önledi. Korneri Metin Şirin kullandı. Kafalardan seken top arka direkte Samed Ali Uğur’un önüne düştü. Samed Ali Uğur bekletmeden vurdu ve 10 kişi kalan takımını beraberliğe taşıyan golü attı: 1-1Golden sonra 10 kişi kalan Alibeyköyspor, Beşyüzevler’i adeta abluka altına aldı. Kanatlardan Sinan Koç ve Metin Şirin ile tehlikeli ataklar geliştiren Alibeyköyspor Samed Ali Uğur ile pozisyonlara girse de aradığı golü bir türlü bulamıyordu. Beşyüzevler ise anlamsız bir telaş ile adeta kalesinde gol görmeyi bekliyordu. 

Tam Alibeyköyspor golü bulacak derken Beşyüzevler’de 65. dakikada Fatih Sezgin kırmızı kart ile oyun dışına gönderildi. Yine enteresandır, Beşyüzevler 10 kişi kaldıktan sonra çok daha iyi oynamaya başladı ve Alibeyköyspor kalesinde gol aramaya başladı. Oyun kalitesi anlamında vasatın altında olmasına rağmen pozisyon zenginliği ve heyecan açısından üst seviyelerdeydi. 68. Dakikada gelişen Beşyüzevler atağında ceza sahası içerisinde oluşan karambolde top Hasan Baydar’ın önünde kaldı. Hasan Baydar düzgün bir vuruşla takımını yeniden öne geçirdi: 2-1


80. dakikada Alibeyköyspor’dan Ferhat Aşık’ta kırmızı kart görerek oyundan atıldı ve Alibeyköyspor iyice oyundan düştü. İlerleyen dakikalarda başka gol olmayınca maç 2-1 evsahibi Beşyüzevler’in üstünlüğü ile sona erdi. Bu sonuçların ardından Alibeyköyspor 9 puanla 6. lığa gerilerken Beşyüzevler 13 puan ile 3. lüğe yükseldi.STAT: Yıldıztabya
GÖZLEMCİ: Hakan Aknam
SAHA KOMİSERİ: 
Şenol Turhan 
BEŞYÜZEVLER: Özkan Ferhatoğlu, Ozan Çakır, Fatih Sezgin, Cumhur Gürsoy(Serdar Seymen), Erdal Serbest, Hakan Koç, Hasan Baydar, Özgür Öztürk, Cüneyt Çarbuğa, Gökhan Şenol, Aygün Bozkurt(Serkan Aşkın Ağgez)
YEDEKLER: Hakan Çolak, Muhammet Aydın, Serbat Yılmaz, Serkan Aşkın Ağgez, Serdar Seymen, Edip Muratoğlu, Anıl Çabuk
ALİBEYKÖYSPOR: Cemil Yücedağ, Özgür Dişli, Gökhan Demir(Metin Şirin), Yavuz Kavunç, Bülent Aygündüz, Ferhat Aşık, Sinan Koç, Ozan Yörükçü(Çağlar Öztürk), Samed Ali Uğur, Olcay Doğu, Burak Kırıkçı
YEDEKLER: Doğancan Demirci, Tugay Banicar, Yasin İntaş, Metin Şirin, Çağlar Öztürk, Murat Akar, Destan Türkoğlu

SARI KARTLAR: Fatih Sezgin, Cumhur Gürsoy, Erdal Serbest / Burak Kırıkçı
KIRMIZI KARTLAR: Dk.65 Cumhur Gürsoy / Dk.40 Burak Kırıkçı Dk.80 Ferhat Aşık
GOLLER: Dk.25 Cüneyt Çarbuğa, Dk.68 HAsan Baydar / Dk.46 Samed Ali Uğur


Daha fazla fotoğrafa ulaşmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151211978529907.477938.107798984906&type=3 


HABER-FOTOĞRAF: SELİM DEMİRER

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus