13 Aralık 2010 02:29

Çatalhöyük Çumra, "kar" engelini aştı...


  
 Çatalhöyük Çumra Belediyespor 4  - 1 Nevşehir Narspor

Bölgesel Amatör  Ligi 6. grup  karşılaşmasında, Konya Çatalhöyük Çumra Belediyespor - Nevşehir Narpor ile karşı karşıya geldi. 6. grubun henüz galibiyetle tanışamayan iki takımı, Çumra  Belediye Stadında kozlarını paylaştılar.

Karşılaşma öncesi -7 dereceye ulaşan soğuk havada stat görevlileri zeminin karla kaplanan bölgelerini temizlemesi sonucunda oynanan karşılaşmadan 4-1 skorla kazanan Konya Temsilcisi Çatalhüyük Çumra Belediyespor  oldu. Nevşehir Temsilcisi Narspor,  10 haftada da galibiyetle tanışamadı . Çatalhüyük Çumra Belediyespor ,  aldığı bu galibiyetle 4 puanla 11 sırada yer buldu. Narspor ise 10. haftada da galibiyetle tanışamayarak, 1 puanla 12 sırada  kaldı. 
  
Karşılaşmanın ilk yarısında her iki ekibinde karlı ve ıslak zeminle boğuşma mücadelesinden arda kalan dakikalarda rüzgarıda arkasına alan konuk ekip Narspor; rakip ceza sahasına uzun toplarla giderek Çumra Belediyespor kalesinde tehlikeli ataklar yarattı. Çumra Belediyespor defansı bu atakları başarılı şekilde uzaklaştırmasını bildi. İlk yarı sonlarında Konya Temsilcisi yerden ayağa paslarla oyun kurma çabası yetersiz kalınca Yakup, İsmail değişikline giderek  uzun toplarla rakip ceza sahası içinde tehlikeli sayılacak pozisyonlar yarattı.  Her iki ekibinde çabaları ilk yarı skorunu değiştirmeye yetmedi. 0-0


Kar yağışı durdu. Goller yağmaya başladı. 

Mücadelenin ikinci yarısında her iki ekip oyuncu değişikliği ile oyuna başladı. kar yağışını hızını kestiği dakikalarda  sert esen rüzgarıda arkasına alan ve ağırlaşan zeminde top sürmenin imkansız olduğu dakikalarda 55’ dakikada Nevşehir Narspor ceza sahası içinde yaşanan karambolu iyi değerlendiren günün en başarılı ismi Murat Erdoğan, Narspor defansının bakışları arasında topu altı pas içinden filelere yolladı. 1-0
Golün şokunu atlatamayan Narspor 65’ dakikada Ahmet’in attığı ikinci golle direnci iyice kırıldı. 71’ dakikada Murat Erdoğan takımının üçüncü kendisinin ikinci golünü kaydederek skoru 3-0 taşıdı.
74’ dakikada Narspor’un Battal’la farkı azaltma çabaları yetmedi 90’dakikada Murat Erdoğan 4-1 skoru tayin eden golü kaydederek takımına 3 puanı kazandırdı.
Karşılaşma bitiminde her iki Teknik Direktör ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. 


Çatalhöyük Çumra Belediyespor Teknik Direktörü Mümin Duru maç sonu açıklamasında.  

“Şampiyon olmak isteyen takım önce bizi yenmeli” 

Karşılaşma öncesinde futbolcularımla yaptığım toplantıda takımımızın oyun karekterinin ayağa pasla netice gittiğini fakat bu zeminde topun ayakla sürülmeyeceğini söylememe rağmen yerden oynayarak istediğimiz oyunu sergileyemedik. Karşılaşmanın ikinci yarısına zorunlu olarak sol bekte oynayan oyuncumuzun donma tehlikesi yaşamasından dolayı değişikliğe gittik.  Oyuncu değişikliğiyle taktikğimizi de değiştirerek havadan uzun toplarla ileride topu tutmaya çabaladık, bunun neticesini de üst üste bulduğumuz gollerle gösterdik. Takımız bugün sahaya forvetsiz ve uzun adamlarımızdan yoksun yer aldık.

Biz seneye bu ligde şampiyon olacağız

Akrasif takımız. Çok iyi bir kadroya sahibiz ikinci yarı daha iyi hazırlanarak, oynayacağımız tüm rakiplerimizi yenecek güce sahibiz. Duru’   Belediye takımı olarak, tüm ihtiyaçlarımızı, imkanları doğrultusunda bizlere sunuyorlar, bizlerde bu gençlerimizle sakat futbolcularımızın iyileşmesiyle bu ligde kalarak yeni sezonda biz bu ligde şampiyon olacağız. şeklinde sözlerini tamamladı.
  

Nevşehir Narpor Teknik direktörü Tarkan Güney maç sonu açıklamasında. 


Konya’a galibiyet için geldik. Hava şartları ve zemin durumu tüm planlarımız alt üst etti.  Teknik kapasiteye sahip oyunculardan kurulu ekibiz. Karla kaplı kaygan zeminde istenen oyunumuzu sergilemekte zorluk çektik. İlk yarıda yakaladığımız iki pozisyondan yararlana bilseydik puan almamız kaçınılmaz alacaktı.
İkinci yarıda yaşanan karanbol de yardımcı hakemin elle oynama pozisyonunu dikkatli değerlendirememesinden defansımızın bir anlık dalgınlığı neticesinde golü kalemizde gördük. Şartlar gereği defansımızı ileri çıkarıp riskler aldık fakat bu netice de kalemizde golleri gördük. İstediğimiz oyunu sergileyemeyerek bu maçtan puan alamadan dönüyoruz. 

Federasyondan amatör kulüplerimize destek bekliyoruz. 

Narspor kulübü olarak zorluklarla mücadele ediyoruz. Bir belediye takımı değiliz, bir kurum takımı da değiliz tamamen kendi çabalarımızla yemek, kalacak yer ve ulaşımımızı sağlayabiliyoruz. Çocuklarımızın harçlıklarını dahi ödeyemedik. İmkanlar olmadığından bu maça  bile günü birlik geldik.  Her gittiğimiz deplasmanlar en az 2.000 -3.000 TL masraf tutuyor bulmakta zorlanıyoruz. Gönül ister ki iyi şartlarda ikinci yarıya iyi hazırlanıp üst sıralara yükselmeye çalışacağız.  şeklinde sözlerini tamamladı.   

Maçtan notlar.

*Karşılaşma öncesinde 15 kişilik stat personeli tarafından karla kaplı zeminin temizlenmesine rağmen rağmen ilk yarının son anına kadar yoğun kar yağışı nedeniyle zemin devre arası tekrar temizlenip çizgiler yenilendi.

* Karşılaşmayı soğuk havaya aldırış etmeden 50,60  kişilik Çatalhüyük Çumra Belediyespor  taraftarı takip etti.
 
* Karşılaşma süresince ekibimize  göstermiş oldukları ilgi alakadan dolayı saha komiseri İbrahim Çiçek, TFF  Denetçileri İbrahim Karabacak, ulaşımımızı sağlayan Mehmet Emin Kutlu’ya sonsuz teşekkür ederiz.  *Çaylar Belediyeden.

Konya Ovasında -7 derece soğuk havanın hissedildiği yoğun kar yağışı altında oynanan mücadele öncesi devre arası ve maç bitiminde çok, çok ender rastladığımız (İstanbul’da ki Statlarda böyle uygulamaya hiç karşılaşmadık.)  Çumra Belediye Stadında bulunan iki büyük çay kazanından self servis usulüyle tribündeki her bireyin rahatlıkla sınırsız şekilde ücret ödemeden faydalandığı bir uygulama gözlerden kaçmadı. 

Stat:  Çumra  Belediye
Çatalhüyük Çumra Belediyespor :  Ali Rıza, Aykut, Hasan ( 46’ Yalçın), Özcan, Sabit, Ahmet(80’ Yiğit), Vahyettin, Selim, Yakup (37’ İsmail), Veysel, Murat.
Nevşehir Narpor:  Murat, Vural, Eyyüp(46’ Battal), Ertürk, Ahmet, Uğur, Metin, Uğur, Hakan, Metin, Nihat ( 68’ Emre).
Goller :   55’-71’ 90’ Murat Erdoğan,  65’ Ahmet, (Çatalhüyük Çumra ) Belediyespor, 74’ Battal (Narspor)

Haber & Resim : Yüksel Cırt / KONYA

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus