24 Aralık 2014 10:30

BECEREMİYORSUN GİTMENİ BEKLİYORUM


Dile kolay tam tamına 30 koca yıl Silivrispor’a alt kademesinden üst kademesine, tribününden yönetimine kadar her aşamasında iyi niyetle hizmet eden biri olarak bu sene gördüğüm ve yaşadığım olayları içime sindiremiyorum.30 koca yıl içerisinde hiç görmedim duymadım ve yaşamadım inanıyorum ki daha eski büyüklerimizde ne görmüş ne de duymuştur. Çünkü kulüp tarihinde bu kadar kulübün değerlerini etik kurallarını büyüklüğünü bu denli kötü kullanıp ve kötü yönetim ve anlayışı gelmemiştir. 

Bu hafta yaşadığım çok çirkin bir olayı sizle üzülerek paylaşma gereği hissettim. Gelelim talihsiz hadisemize. Her zamanki gibi bu haftaki maç için erken saatte stadın yolunu tuttum, biletimi aldım, içeri girdim ve büfenin orada dostlarımla koyu bir futbol sohbetine koyuldum. 

Sohbet ederken Silivrispor’da kendini yönetici sanan ve bana göre de kişilik bozukluğu yaşayan kulübü zerre kadar düşünmeyen, yok zamanda buraya yer doldursun diye alınan her gelen başkanın baş yalakalığını yapan cebinden harcadığı çok cüzi paraları ve yol masraflarını bile kulüpten tahsil edecek kadar bonkör olan kişi ile sorun yaşadım hafta sonu. 

Bu zat ben stada girdiğimde arkamdan güvenlik görevlisini gönderip neymiş “ben bilet almış mıyım almamış mıyım” bunu sorduruyor. Ya sen kimsin? Sen önce aynaya bak derim. 

Kulübe ne kadar faydan var, ne kadar zararın var, kaç sefer cebinden para verip maça girdin be adam sen? Bir başka bakış açısı ile kulübe ne faydan oldu? Allah aşkına sen Silivrispor’da yönetici olmadan evvel kaç sefer Silivrispor’un maçına geldin?

Deplasman maçlarında yiyip içip gezmekten başka, birde ben senin başkanım dediğin adamla sohbet ederken bana el kaldırıp saldıracak kadar küçülmüşsün. 

Görün duyun bu isimler Silivrispor’u temsil ediyorlar. Kulübün başkanı ve yönetimini bunlarla ilgili kaç sefer uyarmamıza rağmen sonunda biz demiştik oluyor. 

Ben bu şahsa da kızmıyorum. Bana kalırsa bunlar iyi polis kötü polisi oynuyorlar. Başkanda bunlara meyil veriyor. İnanın bu sezon bile benim bunlardan fazla kulübe desteğim ve katkım olmuştur. 

Beni herkes bilir futbolcuların hepsiyle abi kardeş gibiyimdir. Bazı oyuncularla da ailece görüşürüm ve çoğunu da Silivri’de tanımamışımdır. Silivri’ye gelmeden öncesinden tanırım buraya gelen oyuncuları, çoğuna da referans oluruz. İlk defa referans olduğuma pişman olduğum bir yönetimsiniz. Sizin beceremediğiniz işleri başardığım için bile kıskanıyorsunuz.

Biz ne yapalım? Şimdi sizin bu yaptığınız basitçe hareketlere karşı bizde mi elimizden geleni yapalım? Aslında biz yapamayız çünkü biz Silivrispor’a gönülden bağlıyız. 

Ben şimdi İhsan Atun’a soruyorum daha önce bize yapılanları da biliyorsun. Birde bu hafta yaşananlarla ilgili bu yöneticine soracak mısın acaba “sen neden böyle bir şey yaptın” diye. 

Birde biz İhsan Atun ile sohbet ederken geldi ve tahrik edip el kaldırıp saldırdı. Bence organize işler, bunlar danışıklı yapıyorlar. 

Asıl rezillik ise bizzat İhsan Atun’un ağzından diyor ki bana “Senin ismin bana protokol için gelse yazdırmam” vay be neymişim ben ya. 

Siz ne zannediyorsunuz kendinizi? Siz kimsiniz ki bu kulübü hala kendi malınız veya ticarethaneniz gibi mi görüyorsunuz? Behey İhsan Atun ve yönetimi akıllı olun burası Silivrispor herkes haddini bilecek, bilmezseniz de er ya da geç bildirilir size. 

İhsan Atun sen kaç senedir bu kulüptesin? 
İhsan Atun sen yönetici olmadan kaç sefer maça veya kulübe geldin?
İhsan Atun senin ne faydan oldu Silivri’deki spora?
Üste sıraladıklarımın hepsini biz biliyoruz. 
Sen Gümüşyaka’da tarla parsellerken biz bu kulübün peşindeydik. Onun için herkes nasıl davranacağını, nasıl hareket edeceğini bilecek. Gerçi rezil ettiğiniz kadar ettiniz siz Silivrispor’u. Bari bir an önce bırakın gidinde daha da kötüleşmesin. Bu kulüp o etrafındaki yöneticileri nasıl uyaracağını ve nasıl bir tutum takınacağını da merakla bekleyeceğim.

Madem adam ve dürüstsünüz bir panel düzenleyelim kim ne biliyorsa orada eteğindeki taşları bir döksün. Eteğindeki taşları da dökmeyen namert olsun. 

Ya Allah aşkına siz bu devrenin son maçı olan Erzin maçından sonra bile futbolcular devre arası tatiline giderken toplam 17 yönetici 10 Bin TL para toplayamadınız be. Daha ne anlatıyorsunuz bana. Sadece iddiadan gelen parayı futbolculara kullanıyorsunuz. Otogardan ve otoparktan gelen paralar nereye gidiyor? 

Aklımdakileri sayfalara sığdıramıyorum bile. Siz şimdi pazar günü çocukları toplayın ve diyin ki “bizim yanımıza gelmesinler, bizle konuşmasınlar” diye uyarın kimsiniz siz ya. 

Özgür Kurt’a yaptığınız gibi en güzel yaptığınız şeyler bunlar zaten ikili oynamak. Dik olun dürüst olun. Şuan kadronuzda var olan topçuların hepsi adamın kralıdır. Hepsi sizi bu konularla ilgili fazla dikkate almıyor. 

Sizin durumunuzu herkes biliyor ve görüyor gerçi de bir tek Sayın Özcan Işıklar Başkan görmüyor ya da bilmiyor herhalde. Sanıyorum artık Özcan Başkan’da artık bazı şeylerin farkında.  Hadi kalın sağlıcakla maçla ilgili yorumlarım ve 2 minik esnafla ilgili yorumlarım cuma günkü yazımda…

YAZI: HÜSEYİN YAŞAR

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus