20 Aralık 2010 12:17

Bayrampaşa'da 'Bosna' Meydan Savaşıİstanbul Süper Amatör Lig 5. Grup’ta Bayrampaşa Belediye Stadı’nda oynanan Yıldırım Bosnaspor-Yenibosnaspor karşılaşması öncesi iki takım taraftarları birbirine girdi.

Karşılaşma öncesi 140 kadar Yenibosnaspor taraftarları, Bayrampaşa Tuna-İstanbul Sinop karşılaşması devam ederken tribündeki yerlerini aldı. 20 dakika kadar sonra Yıldırım Bosnalı taraftarlar stada doğru tezahüratlarla gelmeye başladı. Bu grupta 1-2 kişi yoldan geçen araçlara taş atarken, grup içindeki diğer kişilerce engellendiler. Yıldırım Bosnalı grup daha sonra tribünlerin olduğu bölüme çıktı. Bu esnada Yenibosnalı yöneticiler, emniyet güçlerinin yetersiz olduğunu belirterek görevlileri uyardı. Kesici aletlerle stada geldikleri öne sürülen Yıldırım Bosnalı taraftarlarla Yenibosnalı taraftarlar arasında tribün bölümünde gerginlik başladı. Yenibosnalılar, dışarıdan gelen sataşmalara yanıt verip dışarı çıkmaya başladı. Hiçbir güvenlik önlemi olmayınca iki grup karşı karşıya geldi.

Yaklaşık 3-4 dakika süre olaylar polis güçlerinin gelmesiyle sona erdi. Yıldırım Bosnalı taraftarler geri çekildi. bazı Yenibosnasporlu taraftarlar kendilerine taş atıldığını öne sürerek, olaylara seyirci kaldıkları gerekçesiyle emniyet güçleriyle tartıştı. Olaylar sırasında iki grubun birbirlerine taş, demir çubuk gibi maddeler attığı görüldü.

HABER-FOTOĞRAF: EFKAN BUCAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus