24 Aralık 2008 12:08

Bayrampaşa'da panel


HABER-FOTO: EROL EFTEKİN
Bayrampaşa Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Özürlüler Merkezince ‘Sporcu Sağlığı ve Sportif Rehabilitasyon’ konulu panel Bayrampaşa Belediyesi Kültür merkezinde yapıldı.Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ’Sporcu Sağlığı ve Rehabilitasyon’ konulu panelde futbol yaralanmaları ve korunma, Sportif rehabilitasyon, Örnek sporcu nasıl olunur, Sporcu psikolojisi, Saha faktörlerinin sporcu üzerindeki etkileri ile Hakem ve futbolcu ilişkileri gibi konular ele alındı.
Bayrampaşa belediyesi Fizik tedavi uzmanı Dr. Nurgül Elbaşının açılış konuşması ile başlayan programa Başkan Yardımcısı Muharrem Kavurkacı’nın Belediye olarak spora bakış acısının yer aldığı konuşması ile devam edildi
Panele Beşiktaş, Galatasaray ve şimdi ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da forma giyen tecrübeli futbolcusu Okan Buruk (Örnek sporcu nasıl olunur) Ampute Milli Futbol Takımı oyuncusu Coşkun Turan (Ampute sporcunun sorunları) A Milli Futbol Takımı Doktoru Cengiz Dinç (Futbol yaralanmaları ve korunma), A Milli Futbol Takımı fizyoterapisti Abdullah Evin (Sportif Rehabilatilasyon) Bayrampaşa Belediyesi Sağlık Müdürü Dr. Kenan Kır (Sporcu Psikolojesi) İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Temsilcisi Rıza Çavuşoğlu (Saha faktörlerinin sporcu üzerindeki etkileri) Gazeteci-yazar Ömer Faruk Ünal (Basının sporcu üzerindeki etkileri ) de konuşmacı olarak katıldı. Panel, Bayrampaşa Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Mehmet Kalemci’nin kapanış konuşması ile sona erdi.
Bayrampaşa Belediyesi Kültür salonunda gerçekleştirilen panelde ilçede faaliyet gösteren 16 amatör spor kulübü yöneticileri futbolcuları ve vatandaşlar yer aldı. Geleceğin başarılı sporcularının yetişmesinde ilk adımların atıldığı Amatör spor kulüplerinin genç sporcuları konusunda uzman katılımcıların anlattıklarını büyük bir dikkatle dinlerken, sorularıyla da programa renk kattılar. Program katılımcılara teşekkür plaketi takdimi ile sona erdi.

Panele gençler de büyük ilgi gösterdi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus