21 Aralık 2008 12:45

Bayrampaşa Tunaspor destan yazdı


BAYRAMPAŞA TUNASPOR: 1 FERİKÖYSPOR: 0

HABER-FOTO: EROL EFTEKİN
İstanbul Süper Amatör Küme 4. Grup’ta zirveyi ilgilendiren maçta ligde 23 puanla 5. sırada yer alan ve 23 puanla ikinci sırada yer alan 2 takımın mücadelesinden karlı çıkan taraf ev sahibi Bayrampaşa Tunaspor oldu: 1-0.
Sürekli yağan yağmur altında oynanan karşılaşmanın İlk dakikaları karşılıklı ataklarla geçen maçın ilk tehlikeli atağını Ev sahibi Bayrampaşa Tunaspor yaptı.
8. Dakikada Bayrampaşa Tunasporlu Oktay kaleci Hakan’ın ileri çıkmasından yararlanarak aşırtma bir vuruşla topu ağlara yolladı: 1-0.
Golden sonra karşılıklı ataklar vardı. Feriköyspor’dan Mustafa ve Uğur’un gol pozisyonlarına karşın Tunaspor’da Yusuf ve Abdullah’ın şutları çerçeveyi bulmazken ilk yarı ev sahibi takımın lehine 1-0 sona erdi.
Karşılaşmanın 2. yarısı yetersiz ışıklar nedeniyle adeta gece maçı olarak oynandı. 50’de Selçuk-Oktay verkaçında en son topla buluşan Selçuk’un ayaklarına yatan kaleci Hakan yüzde yüz gollük pozisyonu önledi. 60’da Ersoy’un sert şutu üsten auta çıktı.

Maç sonrası gerginlik
Bu dakikadan sonra Feriköy baskısını hissettirdi. Ancak Kaleci Serdar ve
B.Tunaspor savunma başarılıydı. Ev sahibi ekip ani kontrataklarla Feriköy kalesinde tehlikeli oldu. Zaman zaman sert geçen karşılaşma sakatlıkları da beraberinde getirdi. Ancak ciddi sakatlık olmadı.Maçta kalan bölümlerde başka gol olmayınca ev sahibi Bayrampaşa Tunaspor zorlu maçtan 3 puan alarak zirve iddiasını sürdürdü. Maçtan sonra Feriköy taraftarının isyanı ve her iki takımın futbolcularının birbirleri ile itişip kakışması ise bu karşılaşmanın tuzu biberi oldu.


Önay: İddiamız sürüyor
Karşılaşma sonrası arkadaşımız Erol Eftekin’e konuşan B.Tunaspor’un başarılı antrenörü Ali Osman, Önay Feriköyspor’u yenerek yeniden iddialı konuma geldiklerini belirterek, “Oyuncularımın performansından memnunum. Daha iyi olmak adına çalışmalarınızı sürdürüyoruz. Hedefimiz iyi futbol, centilmence mücadeledir. Önümüzdeki hafta oynayacağımız Büyükçekmece maçını da kazanarak ligdeki iddiamızı sürdüreceğiz” dedi.

Bayrampaşa Belediye Stadı'nda protokol tribünü doldu.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus