16 Aralık 2008 03:47

B. Sinopspor'dan küfür ve hakaret dolu mesajlara ve iddialara sert yanıt


İstanbul 1. Amatör Küme 8. Grup’ta son maçta sahasında Reşitpaşaspor’a 8-0 yenilen Bayrampaşa Sinopspor’da hem farklı yenilginin hem de karşılaşma sonrası Güngörenspor cephesinden gelen tepkilerin moral bozukluğu yaşanıyor.

İkincilik için Güngörenspor’la çekişen Reşitpaşaspor, Bayrampaşa Sinopspor’u farklı geçince Güngörenspor play-off dışı kaldı. Bayrampaşa Belediye Stadı’ndaki maçın ilk yarısı 2-0 konuk ekibin üstünlüğüyle biterken Sinopspor Okan’la bir penaltı kaçırdı. Reşitpaşa ikinci yarıda üst üste goller bularak sahadan 8-0 galip ayrıldı.
Bayrampaşa Sinopspor Başkanı Sabri Ersoy, maç sonrası kendilerine telefonla ve internet aracılığıyla küfür ve hakaret dolu mesajlar geldiğini ve bu durumdan büyük rahatsızlık duyduklarını söyledi. Bayrampaşa Sinopspor’un tarihinin tertemiz olduğunu ve asla şike yapmayacağının altını çizen Ersoy, “Biz artık önümüze bakıyoruz, kimseyle derdimiz sıkıntımız yok, olamaz. Bize küfür ve hakaret dolu mesajları gönderenlere sesleniyorum. Bize haksızlık etmeyin, Reşitpaşaspor’un tertemiz galibiyetine gölge düşürmeyin. Çıktılar, alın terleriyle kazandılar” dedi.

Ersoy sözlerine şöyle devam etti: “Moralimiz çok bozuk. Hak etmediğimiz bir muamele gördük. Tüm futbolseverlere seslenmek istiyorum. Bayrampaşa Sinopspor’da kirli işler olmaz. Biz küme düşme pahasına, prensiplerimizden ödün vermememek için 11 oyuncumuzla yollarımızı ayırdık. Bizler küfür edene gül veren camiayız, bizlere hakaret edene sevgi veren bir kulübüz. Eğer bazıları Bayrampaşa Sinopspor’u tanımadıysa önce tanısınlar, ona göre eleştirsinler” dedi.

Reşitpaşaspor Kulübü’ne fair-play’e uygun davranışları için teşekkür eden Sabri Ersoy, “Sayın başkanları aynı zamanda Sinoplu. Ancak maçtan önce ne aradı ne de herhangi bir ricada bulundu. Bizleri zor durumda bırakmadığı ve temiz yöneticilik anlayışları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.


Öte yandan maçtan önce Bayrampaşa Sinopspor Kulübü Yönetimi, camiaya kahvaltı verdi. Kahvaltıya Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Genel Başkanı Sebahattin Sungur ve yönetim kurul da katıldı. Bu arada çok takımın isminin SİYAD Sinopspor olarak değiştirilmesi için işlemlerin başlayacağı ifade edildi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus