02 Aralık 2011 12:14

Başkan futbolcuları evinde ağırlıyorBölgesel Amatör Lig'de mücadele veren Yeni Şırnakspor’un Başkanı Bayram İlhan, maddi imkansızlık yüzünden futbolcularının bir kısmını evinin ikinci katında ağırlarken, yemeklerini de kendi evinde veriyor. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan destek isteyen İlhan, "Nereye kadar idare edeceğim bilemiyorum" dedi.

Adı zaman zaman terör olaylarıyla gündeme gelen Şırnak’ın Bölgesel Amatör  Lig’de mücadele eden temsilcisi Yeni Şırnakspor, zor günler geçiriyor. Kulübün Şırnak’ta kuyumculuk yapan başkanı Bayram İlhan, futbolcuların kalması için evinin ikinci katını tahsis ederken, yemeklerini de kendi evinde yediriyor. Kendi gelirinin kulübün giderlerine yetmediğini ve zor durumda kaldıklarını belirten İlhan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan kulüplerine destekte bulunmasını istedi. Şırnak’ın takımını ayakta tutmak için büyük mücadele verdiğini belirten İlhan, nereye kadar dayanacağını bilmediğini söyledi. 


"Kazandığımız futbolculara harcıyorum"
İlhan, şöyle konuştu: "Kuyumculuktan kazandığımı topçulara harcamak zorunda kalıyorum. Sporcularımız buraya gelerek fedakarlık yapmışlar. Bu fedakarlığı yaptıktan sonara bizim bir şey yapmamamız mümkün değil. Bu futbolcularımız için fazla bir şey yapamıyor olmam beni üzüyor. Bu zor şartlarda takımı bir yerlere getirdiğimiz için ise gurur duyuyorum. Gereken desteği de göremiyoruz. Yeni Şırnakspor olarak bu sene içinde dördüncü galibiyetimizi almış durumdayız. Şu an takım averajla üçüncü sırada bu imkansızlıklara rağmen. Ailemin göstermiş olduğu gayretlerden dolayı bir aile ortamımız var. Topçular işlerini severek yapıyorlar ki bu şekilde inşallah başarıyı getiririz. Ama nereye kadar biz de bilmiyoruz. Biz Şırnak’ı temsil ediyoruz ama işadamlarımız ve yetkililer duyarsız kalıyor maalesef. Ben bunu açıkça söyleyeyim.


"Seyirci var ama..."
Eski Emniyet Müdürümüz Ali Doğan Uludağ vesilesi ile Vali beyin desteğiyle geçen seneki deplasman masraflarımız karşılanmıştı. Bu sene de yapacağız demişlerdi, ama daha bir şey görmedik. İl olmamamıza rağmen amatör ligde mücadele eden bazı ilçelerden çok kısıtlı imkanlarımız var. Ben bunun mülkü amirlerimizden ve yerli iş adamlarımızdan kaynaklandığını düşünüyorum. Takımı desteklemeye gelince Şırnak halkımız bu yönden duyarlı. En azından 5-6 bin seyircimiz var. Bu açıdan desteğimiz var. Ama büyüklerimizden gereken ilgi ve alakayı göremiyoruz."


"Sözler tutulmadı"
Şırnak’a gelen birçok bakanın kulübe yardım sözü verdiğini fakat bu sözlerin yerine getirilmediğini söyleyen Başkan Bayram İlhan, "Hafta sonu oynadığımız Hakkari Zapspor maçında takımın yetkilileri ile görüştüm. ’Size ne gibi katkıları var, ne gibi geliriniz var, kimler yardım ediyor’ diye daha önce Çevre Bakanı gitmişti oraya 50 bin lira sözü vermişti. Daha sonra kulübe 50 bin TL para yardımında bulunuldu ve 13 bin TL değerinde yarım otobüs kulübe tahsis ettiler. Biz ilimize gelen Bakanlardan yardım sözünü aldık, ama hiçbiri sözünde durmadı. Bu yönden hem sıkıntılıyız hem de şikayetimiz var" dedi.


"Başkan babamız gibi"
Futbolculardan Kahramanmaraşlı Sefa Arsan, Şırnak’ta olmaktan mutlu olduğunu ancak maddi imkansızlıkla mücadele ettiklerini söyledi. Kente gelirken tedirgin olduğunu belirten Arsan, "Fakat geldiğim günden sonra her şey değişti. Kulüp başkanımızın annesi babası benim annem babam gibi davranıyor bize. Fakat bize verilen yardım sözleri hep lafta kalıyor. Maraş’ta oynadığım takıma herkes yardım ediyordu" dedi. Diyarbakırlı futbolcu Osman Arslan da iki yıldır Yeni Şırnakspor’da oynadığını belirterek, "Başkanımızın ve ailesinin yaptığı fedakârlık olamasa burada durmamız mümkün değil. Bizler için büyük fedakârlık yapıyorlar. Aile ortamı içerisinde olduğumuzdan dolayı başarı elde ediyoruz. Şuana kadar bir kuruş almış değilim. Fakat bizim bir tesisimiz yok. Büyüklerimize sesleniyoruz. Özelikle tesis konusuna el atarlarsa seviniriz" dedi. 


Kaynak: Milliyet Gazetesi

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus