16 Aralık 2008 04:31

Bahçelievlerspor'da sezonun ardından...HABER: SÜLEYMAN KARADAĞ
İstanbul 1. Amatör Küme'de bu sezonun en büyük hayalkırıklıklarından biri olan ve taraftarlarına küme düşme üzüntüsünü yaşatan Bahçelievlerspor'da adeta yas var... Yeşil-beyazlı ekip, son hafta İst.Demirspor'u 3-1 mağlup etmesine rağmen Telsizspor'un da ikinci sıradaki Esenlerspor'u 4-2 gibi farklı bir skorla geçince küme düştü. Bu sonuç başta Kulüp Başkanı İlhan Albayrak olmak üzere tüm camiayı yıktı.

Peki neydi Bahçelievlerspor'un bu duruma düşmesinin sebebi? Kimine göre oyuncular, kimine göre yönetim, kimine göre ise teknik heyetti... Bugün Bahçelievler'deydik ve kulüp lokalinde bazı taraftarlarla konuşma fırsatı bulduk. Bir konuda taraftarların adeta söz birliği ettiğini gördük: Kadro yetersizliği ve yönetimin bu durum karşısındaki vurdumduymazlığı. Taraftarlara göre kadronun yetersiz olmasına rağmen takıma takviye yapılmaması, mevcut oyuncuların ise bu durumu avantaj gibi görüp 1 idmana bile gelmeden kadroya girme rahatlığı başarısızlığın baş nedeni. Yeşil-beyazlı taraftarlar oyuncularının performanslarını şöyle değerlendiriyor;

- Kilit maçlarda oyuna kendilerini veremediler takım savunmasında bariz, basit hatalar yapıldı.
- Orta saha hücuma destek verirken savunmayı unuttu, savunmaya yardım ederken hücuma çıkamadı.
- Gol yollarında ve kalede bir sıkıntının olmadığını vurgulayan yeşil-beyazlılar savunma uyuşmazlığı ve orta sahanın top kapmada yetersiz olmasından dert yandı.
- Kanat akınlarında ise güvendikleri bazı oyunculardan istenen verimi alamamış olmak da taraftarları epey üzmüş.

Şu anda taraftarların yeni bir oluşuma gideceği ve kulübe sahip çıkıp güçlü bir takım kurup eski günlere yeniden dönme amacında olduğu gelen haberler arasında. Ancak Bahçelievler temsilcisi 2. Amatör Küme öncesi 1 yıldan fazla bekleyecek. Ayrıca takımın büyük çoğunluğunun önümüzdeki sezon 2. amatör kümede oynamaya sıcak bakmaması da yeşil-beyazlı takımı oldukça sıkıntıya sokacağa benziyor.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus