15 Aralık 2008 03:56

Bağcılarlı gençler namağlup şampiyon


BAĞCILARSPOR: 3 LANGASPOR: 0 (BG)

HABER-YORUM: MUSTAFA KARABULUT
İstanbul B Gençler Ligi 15. Grup'ta şampiyonluğu garantileyen Bağcılarspor, evinde Langaspor'u 3-0 yendi.
Maçın başlama düdüğüyle birlikte Bağcılarspor iyi pres yaptı ve topu ayağında tutup pas yaparak rakibine üstünlük sağladı. Konuk ekip ise sol kanattan ve orta alandan etkili olmaya çalıştı ancak Bağcılar savunmasını aşamadı. Çok geçmeden şampiyonluğu garantileyen Bağcılarspor rakibi üzerindeki baskısını arttırdı ve pozisyonları bulmaya başladı. Kısa süre sonra da Yunus'un golü Bağcılarspor'u 1-0 öne geçirdi. Golden sonra baskısını iyiden iyiye rakibine hissettiren Bağcılarspor hem geride hatasız oynayıp pozisyon vermedi hem ilerde orta sahanın attığı topları iyi değerlendirerek rakibine büyük bir üstünlük sağladı. Bu hatasız ve göze hoş gelen futbol çok geçmeden Sinan'la 2. golü getirdi.
İlk yarıda hiç bir varlık gösteremeyen Langaspor sadece Bağcılar'ın yaptığı hücumları karşılayıp zayıf kontralarla rakibinin üzerine gitmeye çalıştıysada başarlılı olamadı ve ilk yarı 2-0 yeşil-sarılı ev sahibinin üstünlüğüyle sona erdi.

2. yarıya Langaspor çok daha istekli ve baskılı başladı. Tüm hatlarıyla Bağcılarspor kalesine yüklenen Eminönü temsilcisi kaleci Mustafa ve defansın başarılı oyunlarıyla pek fazla pozisyon bulamadı. İleride üretkenliği kalmadığı gibi geride de bir çok pozisyon veren Langaspor savunmada bir hayli zor anlar yaşadı ancak geriye çabuk döndüğünden rakibine gol imkanı vermedi. Ancak ikinci yarının ortalarına doğru, bir süre Bağcılar savunmasının gardını düşürebilen Langasporlu futbolcular bu dakikalarda da golle buluşamadılar.

Bağcılarspor ise bir çok kontratak geliştirip pozisyona girdi ve en sonunda golcü Yunus'la 3. golü buldu. Bu golle Bağcılarspor çok daha rahat oynamaya başladı, Langaspor ise oyundan düştü. İlerleyen dakikalar başka gol getirmedi ve Bağcılarspor zor geçeceğini düşündüğü maçta 3 puanı 3 golle aldı ve 7 puan farkla namağlup şampiyonluğa ulaştı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus