07 Aralık 2008 01:31

Bağcılar paşa dinlemiyor


BAĞCILARSPOR: 8 PİYALEPAŞASPOR: 0

İstanbul B Gençler 15. Grup maçında Bağcılarspor, evinde konuk ettiği Piyalepaşaspor’u 8-0 mağlup etti.
Maçın başlama düdüğüyle birlikte Bağcılarspor maçtaki etkisini hemen hissettirdi ve beşinci pasında golü buldu. Yunus'un ceza sahası dışından vuruşunda, daha dakikalar 1’ken Yeşil-Sarılılar öne geçti: 1-0.
Bağcılar, golün de verdiği etkiyle sağlı sollu ataklarına devam etti ve sağ taraftan Bektaş'ın ortasına güzel bir kafa vuruşuyla Onur takımını 2-0 öne geçirdi. Bağcılar ekibi üçüncü golü Yunus'un güzel volesiyle buldu. Maçta etkisiz bir görüntü sergileyen Piyalepaşa, Bağcılarspor ataklarına engel olmakta zorlandı. Sol taraftan Burak ceza sahası içine girdi ve güzel bir şut şansı buldu ama kaleci başarılıydı. Kaleciden dönen topu 10 numaralı Yunus tamamladı: 4-0. İlk yarı bu skorla bitti.

İkinci yarıda Bağcılar, farkın da verdiği rahatlıkla topla daha çok oynadı. Çok zayıf gelen Piyalepaşa ataklarını Bağcılar savunması rahat karşıladı. İkinci yarıda gol arayışlarını sürdüren Bağcılar ataklarına hız verdi. Piyalepaşa kalecisinin kısa vuruşu Yunus'un önünde kaldı ve bu futbolcu ceza sahası dışından şık bir vuruşla takımını 5-0 öne geçiren isim oldu.
Özelikle Bektaş orta sahada dinamo gibiydi. 60. dakikada Bağcılar’da Soner oyundan çıktı ve yerine Uğur girdi. Etkili bir futbol oynayan Bağcılar kanatlara top kağıtmakta başarılıydı. Bunun sonucunda oyuna yeni giren Uğur güzel bir vuruşla kaleciyi avladı: 6-0.
Atak yönünü sağ tarafa çeviren Bağcılarspor’da Sinan'ın ortasında Yunus topla buluştu ve güzel bir plase ile topu filelere yolladı: 7-0.

Maçın bitmesine kısa bir süre kala defanstan çıkan İmdat ceza sahası dışından topa vurdu, meşin yuvarlak defanstan sekti ve havalandı. Topa gelişini süper bir vole vuran Yunus skoru 8-0’a taşıdı. Bu gol görülmeye değerdi gerçekten.
Özellikle skorda katkısı bulunan Yunus Bektaş ve Burak geleceklerinin parlak olduklarını kanıtladılar.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus