19 Ocak 2009 10:54

Ayvalıkgücü hedefe doğru


AYVALIKGÜCÜ: 2 GÖNEN TERMALSPOR: 1

HABER-FOTO: BURAK SUCAN-İLKER ANAZ
Balıkesir Süper Amatör Küme'nin 15. haftasında, kış mevsiminin güzel pazarında ilin iki güzide takımı Ayvalıkgücü ve Gönen Termalspor'un mücadelesinde gülan taraf Ayvalıkgücü oldu. Maçta en çok gözümüze gerek saha içinde futbolcuların birbirleriyle sarmaş dolaş, dostluk içinde olması, iki takım taraftarlarının da maçtan önce birbirlerini çiçeklerle karşılamasıydı. Fair play adına bunlar son derece güzel görüntülerdi.
Ayvalıkgücü maça fırtına gibi başladı. zeminin kötü olması her iki takım futbolcularının ayakta durmasını zorlaştırıyordu. 10. dakikada Gönenli Murat'ın içeri doldurduğu topta Seyit, Hasan'ın hatasını iyi değerlendirip topu ağlara gönderdi: 0-1.
Ayvalıkgücü bu golü çabuk yanıt verdi. Sol kanatta Ali Turan'ın ortasını Kemal Çapraz kafayla ağlara yolladı: 1-1.
Golden sonra Ayvalıkgücü rakibinin üstüne gitti ve bunu sonucunda 42. dakikada öne geçti. Özgür'ün sağ kanattan içeri ortasında Gönenli Zaza kendi kalesine topu yollayarak Ayvalıkgücü'nün 2-1 öne geçmesini sağladı. Maç da Ayvalıkgücü'nün 2-1 üstünlüğüyle sona erdi.
Bu sonuçla Ayvalıkgücü şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aşmış oldu.

Ayvalıkgücü Kulüp Teknik Menajeri Mehmet İrden maç sonrası yaptığı açıklamada, "Takım olarak bugün düşük tempodaydık, ancak bu da zeminin kötü olmasından kaynaklanıyordu. Kazanmamız güzel, iki takım taraftarları süperdi, fair play örnekleri verdiler. Ancak biz terfi maçlarını düşünüyoz, bu maçları puanla kapatmamız gerekiyor. Hedefimiz bu sene 3. Lig'dir" dedi.
Ayvalıkgücü tribünleri


Soldan sağa: Yusuf Dayanç, Mehmet Üstünsoy, İlker Anaz

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus