04 Ocak 2017 02:36

Aynı gün içinde iki hat-trick yaptı

İngiltere’de bir amatör futbolcu, bir gün içinde iki ayrı takımda hat-trick yaparak tarihe geçti.


İngiltere’de bir amatör futbolcu, bir gün içinde iki ayrı takımda hat-trick yaparak tarihe geçti.  26 yaşındaki George Gaskin ilk olarak saat 11.00’de başlayan maçta Littlehompton Town’ın Worthing United’ı 4-1 yendiği maçta fileleri üç kez havalandırdı. Maçın bitiminde takım arkadaşlarıyla hızlıca bir diet kola içen Gaskin ardından aracıyla 48 kilometre yol kat ederek 14.00’te başlayan Horsham-Godalming maçına yetişti. Oyuna ikinci yarıda giren başarılı oyuncu, Horsham’ın 8-1 kazandığı maçta da hat-trick yapmayı başardı.

Bu sezon 3 ayrı takım için oynayan George Gaskin Shoreham’da 21, Littlehampton’da 9, Horsham’da 3 gol attı. Hayatını mühendislikten kazanan 26 yaşındaki sporcu, “Benden artık geçti” diyerek profesyonel kulüplerden herhangi bir teklif beklemediğini belirtti.

George Gaskin, aynı gün içinde iki ayrı takımda hat-trick yapan ilk futbolcu olarak da tarihe geçti. Gaskin’in bu başarısına en çok yaklaşan, 1959/60 sezonunda üst üste iki gün hat-trick yapan Watford’lu Cliff Holton oldu.

 

HABER: EFKAN BUCAK

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus