01 Şubat 2009 10:38

Ayazağaspor taraftarıyla güzel


AYAZAĞASPOR: 2 HASKÖYSPOR: 0

HABER: TURGAY TOKEL
FOTOĞRAFLAR: ERHAN HARPUT
İstanbul Süper Amatör Küme 1. Grup karşılaşmasında zirve yarışı yapan Ayazağaspor, kendi sahasında konuk ettiği Hasköyspor’ u 2-0 yenerek zirve takibini sürdürdü. İlk yarıda bulduğu 2 gol ile ikinci yarıya rahat çıkan Şişli ekibi ikinci yarıda bulduğu pozisyonları değerlendiremeyince karşılaşma 2-0 sona erdi.
Oyunun ilk 15 dakikasında, deplasmanda oynayan ve kümede kalmak için mutlaka puana ihtiyacı olan Hasköy ve taraftarlarının desteğini alarak maça hızlı bir giriş yapan Ayazağa’nın atak oyunları tribünlerdeki taraftarların seyir zevki yüksek bir maç izlemesini sağladı. 20. dakikada sağ taraftan gelişen atakta Volkan’ın ortasına güzel bir vuruş yapan Serkan ev sahibi takımı 1-0 öne geçirdi. Bu golle birlikte Hasköy takımı gol bulmak için daha fazla hücum yapmaya başladı. 30. dakikada Hasköy’ün kullandığı frikikte top üst direkten geri döndü. 45. dakikada orta sahadan ayağa toplarla çıkan Ayazağa’da duvar pasında başarılı olan Gürcü Kaka, kaleci ile karşı karşıya kaldı ve güzel bir vuruşla takımının ikinci golünü attı. İlk yarı bu skorla bitti.

İkinci yarı da iki takım açık futbollarına devam etti. İlk yarıda olduğu gibi mücadele gücü yüksek bir maç izlendi. Her iki takım da yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyince karşılaşma 2-0 Ayazağaspor’un üstünlü ile sona erdi.

Karşılaşmaya Ayazağaspor taraftarlarının ilgisi büyüktü. Kardeş taraftar grubu Avcılar Gençlik de Ayazağaspor’u bu önemli maçta yalnız bırakmadı. Karşılaşmaya yaklaşık 30 kişilik Hasköyspor taraftarı da geldi. Kavga gürültünün eksik olmadığı son günlerde hem maç öncesinde, hem maç sırasında hem de maç sonunda bir tek küfür dahi olmadan iki takım taraftarları da takımlarını desteklediler. Hasköy taraftarı Ayazağaspor’u tribünlere çağırırken, Ayazağaspor taraftarları her iki takımı hem maç öncesinde hem de maç sonrasında el ele tribünlere çağırdı. Gerçekten centilmenlik adına her şey vardı.

Maçta Ayazağaspor taraftarlarının sürekli olarak İsrail’i protesto etmesi gözlerden kaçmadı. Maç öncesinde İstiklal Marşı okunduktan hemen sonra ve maçın belli bölümlerinde İsrail’i protesto eden yeşil-sarılı taraftarlar bu davranışları ile Hasköy taraftarlarından alkış aldı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus