05 Şubat 2009 02:46

Ayazağalı gençler uzatmada yıkıldıAYAZAĞASPOR: 0 KÜÇÜKÇEKMECESPOR: 0 (0-1 UZ)

İstanbul B Gençler Ligi İl Şampiyonası’nda Küçükçekmecespor, Ayazağaspor’u uzatmaların ardından 1-0 yenerek Türkiye Şampiyonası’na gitme hakkı kazandı.

Mücadeleye iki takımda çok temkinli başladı. İlk amaçları gol yememek olan iki takımda gayet centilmence bir mücadele çıkarttı. Ortada giden karşılaşmada Soner’in frikikten ve Çelik’in çaprazdan vurduğu iki şık şut direkten döndü. İleride çoğalamayan ve ortadan ileriye top taşınamaması iki takım içinde sıkıntı yarattı. Defans bölgesi oyuncuları iyi bir maç çıkartıp mücadelenin uzatmalara kalmasında önemli rol oynadılar.

İlk yarıda Ayazağaspor rakibine oranla daha baskın taraftı. İkinci yarıda ise oyunun hakimiyeti Küçükçekmece’ye geçer gibi oldu ama mücadeleden gol sesi çıkmadı. Karşılaşma uzatmaya gitti. Mücadelenin ilk uzatma devresinin 3. dakikasında Küçükçekmece’nin korner atışında oluşan karambolde top ağlara gitti ve Yeşil-Beyazlılar 1-0 öne geçti. Maç da 1-0 Küçükçekmecespor’un üstünlüğüyle sona erdi.

Bu mücadelede ayrı bir parantez de hakem için açmak gerek. Pozisyonlara çok yakın ve gayet sempatik bir tavrı ile oyuncularla arasındaki bağı maç boyunca hiç koparmadı. Türk futbolunun böyle hakemlere ihtiyacı var gerçekten, tebrikler!

Kaynak: www.ayazagaspor.com

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus