11 Eylül 2017 09:54

Ayazağa 90'da güldü

Konuk ekip sahalarda ender görülen bir golle üç puana uzandı.


İstanbul'da amatör liglerin başlamasının bir güzel yanı da hafta sonu ne yapsam derdinin ortadan kalkmasıdır. Deniz ve havuz sezonunun kapanmasına günler kala en kötü ihtimal bir maça giderim dersin ki; öyle de oldu.

Merkezefendi Stadı konum itibari ile bana öyle bir noktada ki; tramvayla 22, yürüyerek 20 dakikada varabiliyorum.Tabi çocukluğumda mezarlık arasından az gitmediğim için bu kadar kısa sürüyor... Ard arda iki maçın olması sebebi ile bu hafta Namık Sevik Stadı'nı es geçerek büyük ümitlerle Zeytinburnu 1957 SK-Ayazağa maçını tercih ettim. Ne de olsa iki ekibin de taraftarı var, ilk hafta kazanma hırsları var, var ki var... Ama tribünlerde taraftar değil seyirciler vardı. Olsun heyecan artık başlamıştı, önümüzdeki maçlara bakıcaz...Bir de Ayazağa'lı güzel kardeşim Turgay Tokel de orada olur dedim ve yanılmadım...Tam bir semt 'ADAM'ı...Saygılar.

Maçın başlaması ile birlikte gözle görülür bir bitkinlik vardı. Sanki ilk hafta değilde lig bitmiş iki takımda iddiasını kaybetmiş bir havada dakikalar geçti. Zeytinburnu temsilcisi çok kaliteli isimlere imza attırmış, ancak form tutmaları en az 1 ay sürer. Bu süreçte çok puan kaybetmezlerse zirve yarışında olurlar. Sanırım ileride tek santrafor bırakıp, kanatlardan takviyelerle gol çabası, üstüne de çift ön libero oturtmak Süper Ligimizden kalma bir alışkanlık... Konuk ekip ise 4'lü savunma önüne tecrübeli oyuncu Ulaş Yeşil'i koymuş, kanatta Recep Furkan Yılmaz ve ileri uçta santrafor olmamasına rağmen etkili olan bir isim var sahada Mete Şahin. Mete'nin vurduğu bir frikik var ki; kaleci Hakan Ezenerden adeta uzayarak çıkarttı topu. Tabiri az kalmaz örümcek gibi. İlk yarının ev sahibi açısında en üzücü olayı stoper İsmail Kaya'nın sakatlanmasıydı. İsmail'in yerde yattığı sırada gol pozisyonuna girebilecek olan Ulaş'ın topu taca atması ise günün en güzel hareketiydi.

İkinci yarıda ev sahibi ekip biraz daha derli toplu oynamaya başladı. Ferhat Aşık'ın mücadelesi, Fırat Balığkurdu'nun oyuna daha çok girmesi ve kanatlarda Yusuf Kaymak ve Ali Bektaş'ın topla daha çok buluşması ile ev sahibi ekip ilk yarıya nazaran ikinci yarıda daha etkili olan taraftı. Yakın mesafeden Celal Emiştekinkaraca'nın kafa vuruşu gol olsa tabela ev sahibi ekip lehine değişebilirdi. Kısaca atanın kazanacağı bir maçta kaleci Hakan Ezenerden'in uzaklaştırmak için vurduğu top Tufan Kaysal'a çarparak ağlarla buluşunca konuk ekip ilk maçından 3 puanla ayrılmış oldu.

Mücadelenin hakemi genel anlamda skora etki edecek bir hata yapmasa da en az üç tane avantajı oynatmayarak oyuncuların tepkisini çekti.

MUHABİR:ERDEM SAĞOLAN 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus