07 Aralık 2008 12:37

Avcı yine boş geçmedi


ORTAKÖYSPOR: 0 AVCILAR BLD.SPOR: 2

YORUMLAYAN: MEHMET NİYAZ
İstanbul Süper Amatör Küme 2. Grup'ta lider Avcılar Belediyespor, alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Ortaköyspor'u deplasmanda 2-0'lık skorla geçti.
Levent Çilekli Tesisleri'nde oynanan karşılaşmanın baştan sona hakimi Avcılar Bld. takımıydı. Başlama düdüğü ile birlikte Sarı-Siyahlılar yüklenmeye başladı. 25. dakikada sağdan gelen kornerde topu önünde bulan Volkan düzgün bir müdahale yapamayınca Avcılar bir golden oldu. 31'de yine bir korner vuruşunda bu sefer topa çok güzel yükselen Volkan bir önceki pozisyonun da acısını çıkartırcasına kafa vuruşu ile takımını öne geçirdi: 0-1.
İlk yarıda Ortaköy takımının 10 numaralı oyuncusu ikili mücadele sırasında yere ters düşünce baygınlık geçirdi ve yine amatör sahalarda doktorsuzluğun ne demek olduğu görüldü. Allah'tan Avcılar takımının masörü yerinde müdahale etti ve futbolcunun dilinin içeri kaçmasını engelledi. (Sonradan öğrendiğimize göre futbolcu kendine geldi ama tetkik içinde hastahaneye götürüldü).

İkinci yarıya yine Avcılar hızlı başladı, ataklarını sıklaştırdı. Bu atakların birinde, son haftaların formda futbolcusu Metin Çalışkan iki kişi arasından topu çok güzel bir şekilde önüne alıp yerden düzgün bir vuruşla takımının ikinci golünü attı: 0-2.

Bu dakikalardan sonra oyun sertleşti. Özellikle Ortaköylü oyuncu ve teknik heyeti hakemle çok uğraştılar (Biraz hakları da vardı hani ama çok abarttılar bence). 4 numaralı oyuncu (65) ve 8 numaralı oyuncu (85) oyundan atıldılar. Avcılar takımı da oyunun sertleştiğini görüp riske girmeden sakatlanmamaları açısından oyunu rolantiye aldı. Maç 0-2 sona erdi.

Avcılar Belediyespor yine beklendiği gibi değildi hatta özellikle Avcılar'ı merak edip maça gelen birçok kişi ile karşılaştım ve takımın çok abartıldığını söylediler.
Avcılar Gençlik yine her maç olduğu gibi oradaydı, bu deplasmanda da takımlarını desteklediler. Bir de misafirleri vardı: Kardeş takımları Ayazağaspor'un taraftarları. Fair play'e yakışan bir şekilde sadece takımlarını desteklediler.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus