04 Şubat 2009 12:59

Araklı-Yeşilceliler yeşil sahada bir arada


1 Şubat 2009 Pazar günü İBB Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesinde yaşayan Trabzon Araklı Yeşilce Köylüleri, kaynaşmak adına mini bir futbol turnuvasında bir araya geldiler.

Önce çok kısa da olsa Araklı Yeşilce köyünü tanıtalım:
Yeşilce, Trabzon ilinin Araklı ilçesine bağlı bir köydür. Yeşilce (Gahura) Trabzon ilinin Araklı ilçesine bağlı yeşillikler içinde bir köydür. Yeşilce (Gahura) Köyü ülkemizin Kuzey Doğu noktasında bulunan, Trabzon ili, Araklı İlçesinin en güzel köylerinden bir tanesidir. Köy Yeşilce ismini; içerisinde barındırmış olduğu birçok yeşil bitki ve yeşilliklerden almaktadır. Köyün ilçeye uzaklığı 5 km Trabzon iline uzaklığı ise 38 km’dir.
Turnuvayı düzenleyen ve aynı zamanda Öztürk takımında da oynayan Mehmet Öztürk; “Birlik ve beraberlik adına yine büyük bir adım attık. Bunda emeği geçen herkese teşekkürler. Yeşilce köyünün ne olduğu ve nasıl bir köy olduğunu bir kez daha kanıtladık” dedi. Öztürk ayrıca Özyurt Gençlik'e, Özad, Öztürk ve Özyurt takımlarına da başarılar diledikten sonra, bu organizasyonun şu anda yalnıza İstanbul-Gaziosmanpaşa İlçesinde yaşayan Araklı Yeşilce Köylülerine yönelik olduğunu ancak ileriki süreçte tüm İstanbul İli’nde yaşayan Araklılı hemşehrilerine de yönelik daha büyük kapsamlı bir futbol turnuvası düzenleyeceklerini söyledi.
Mehmet Öztürk, bu turnuvada hiçbir ücret talep etmeden görev alan ve hakemlik yaparak bir nev’i en zorlu görevi üstlenen Ali Kemal Demir’e katkılarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

İlk haftanın panoraması:

Öztürk : 4 Özyurt Gençlik:6

Öztürk: Soner Özyurt***,Güven Özyurt**,Yusuf Yurtkuran****,Abdurrahman Yurtkuran**,Şenol Öztürk***,Hüseyin Öztürk**,Mehmet Öztürk***
Yedekler: Sinan Özyurt**, Niyazi Öztürk**, Baki özyurt*
Özyurt Gençlik: Enes Özyurt*****, Sezai Özyurt****,Murathan Akyıldız***,Hakan Özyurt****,Adem Özyurt***,Emre Özyurt**,Furkan Özyurt****
Yedekler: Şükrü Özyurt****,Emirhan Özyurt, Yalçin Akyıldız***
Sarı kartlar
Öztürk: Mehmet Öztürk, Yusuf Yurtkuran/Özyurt Gençlik: Adem Özyurt
Goller:
Öztürk: Şenol Öztürk(2), Güven Özyurt (1), Niyazi öztürk(1) / Özyurt Gençlik: Hakan Özyurt(4),Sezai Özyurt(1),Furkan Özyurt(1)
Organizatör Mehmet Öztürk ve hakem Ali Kemal Demir.

Özyurt:4 Özad :6
Özyurt: Selim Özyurt**,Murat Özyurt***,Oltan Özyurt***,Mahmut Özyurt**,Caner Özyurt****,Muhammet Özyurt****,Kemal Özyurt***
Özad: Murat Özad***,Cengiz Özad***,Menderes Özad**,Oguzhan Özad*****,Berkay Özad***,Cem Özad***,Fatih Özad****
Yedekler Öner Özad***, Mehmet Özad

Sarı kartlar:
Özyurt: Selim Özyurt /Özad: Öner Özad
Goller:
Özyurt: Cener özyurt (2), Muhammet Özyurt (2) / Özad: Cem Özad (2), Fatih Özad (2), Öner Özad (1), Berkay Özad(1)

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus