10 Aralık 2015 09:17

Anadolu Kavağı'nın onur mücadelesiİstanbul 1. Amatör Lig 17. Grup'ta erteleme maçında Anadolu Kavağıspor deplasmanda Doğan Güneşspor'u yedeksiz, 10 kişiyle 2-1 yenerek bu sezonki ilk galibiyetini aldı. 

Selimiye Stadı'ndaki maçın ilk yarısını 1-0 yenik kapatan Beykoz temsilcisi ikinci yarıda Fatih'in golleriyle sonuca gitti. Kırmızı-Beyazlılar, kaptanları ve antrenörleri oyundan atılmasına rağmen büyük bir mücadele örneği sergilediler.

Geçen sezon 1. Amatör Lig'e çıkan Anadolu Kavağıspor bu sezon üst üste talihsizlikler yaşadı. Sezon başı göreve gelen yeni yönetim 1 ay sonra istifa etti, transfer olan futbolcuların da çoğu bıraktı.

Hafta içi daha çok maç yaptılar
Bunun üstüne takım ilk 7 maçının 4'ünü hafta içi oynamak zorunda kaldı: Programlı hafta içi maçların dışında bir kez Haydarpaşa Stadı'nın zemini bir kez de Riva Stadı'nın kırık direkleri maça izin vermeyince Anadolu Kavağı'nın programı değişti. Hal böyle olunca zaten az olan kadro, çalışanlar ve izin alamayanlar nedeniyle daha da daraldı.

Kaleye stoperler geçti
Takımı, aynı zamanda stoper olan Serdar Sarıçiçek çalıştırırken, kaleci yokluğundan beş maçta kaleyi stoperler korudu. Çavuşbaşıspor maçında kulübede tek yedek bulunurken son Doğan Güneş maçında o tek yedek bile yoktu.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen ellerinden geleni yapan Anadolu Kavağıspor futbolcuları geçen hafta güçlü Çavuşbaşıspor'a kök söktürürken, son bölümde yedikleri gollerle 4-2 mağlup oldular.

'Beş maçta dört galibiyet alacağız' Kırmızı-Beyazlı futbolcular bu olumsuzluklara rağmen takım olarak kenetlendiklerini, semtin de desteğini aldıklarını ve ligde kalmak istediklerini ifade ettiler. Geçen sezon takımda yer alan Buğra Cengiz kadroya yeniden dahil olurken iki de stoper alındı. Futbolcular 'Önümüzdeki beş maçta en az dört galibiyet alacağız' dediler.

HABER: EFKAN BUCAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus