18 Ocak 2017 01:25

Amatör liglerin en 'kasap' futbolcusu!

Nijeryalı Hammed Omoseni Abdulsalam, Konya'da hem bir ilçe futbol takımında forma giyiyor hem de kasaplık yapıyor.


İki yıl önce Nijerya'dan Türkiye'ye futbol oynamak için gelen 25 yaşındaki Hammed Omoseni Abdulsalam, Konya'nın Kadınhanı ilçesine yerleşti. Konya Süper Amatör Lig'de mücadele eden Saiteli Kadınhanı Belediyespor ile anlaşan Nijeryalı futbolcu, takımın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi.

Takım arkadaşlarının "Ahmet" diye seslendiği Hammed, ligin az sayıda yabancı futbolcularından biri. Ön libero mevkisinde oynayan Nijeryalı futbolcu, teknik özellikleri bakımından Beşiktaşlı Atiba Hutchinson'a benzetiliyor.
Takımın başarısının yanında, boş zamanlarında antrenörünün yanında çalışan Hammed, kasap dükkanını temizlemek, eti doğramak ve satışını yapmak gibi birçok konuda hocasına yardım ediyor. Hammed, kazandığı parayla Nijerya'da bulunan ailesine bakıyor.

Saiteli Kadınhanı Belediyespor'un başarısına katkı sağlamaya devam etmek istediğini aktaran Nijeryalı futbolcu, şunları kaydetti:  "İnşallah hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Bol bol antrenman yapıyoruz. Hocamız gerçekten bilgili ve tecrübeli. Boş zamanlarımda da vaktimi hocamın yanında geçiriyorum. Kasap dükkanında etleri doğruyor, satışını yapıyorum. Bazı müşterilerimize et istediklerinde 'yağlı mı yağsız mı olsun?' diye soruyorum. Bu sorumu duyunca şaşırıyorlar çünkü bu şekilde davranmamı beklemiyorlar."


"Transfer teklifleri geliyor"
Saiteli Kadınhanı Belediyespor Teknik Direktörü Mehmet Badem de Konya Süper Amatör Lig'de mücadele ettiklerini ve 13 puanla 5. sırada yer aldıklarını söyledi. Hammed'in iki yıldır takımlarında forma giydiğini aktaran Badem, "Kendisi Atiba'yı örnek alıyor. O da bizim Atibamız. Takım içerisinde sevilen bir futbolcu. Çok kaliteli ve yetenekli. İnşallah hak ettiği yerlere gider. Bölgesel Amatör Lig takımlarından transfer teklifleri var. Onun için doğru zamanda doğru kararı vermek istiyoruz. İnşallah Türkiye'nin en iyi liglerinde oynar" ifadelerini kullandı.

"Takımımızın sembolü oldu"
Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri Ödük ise Hammed'i takıma kazandırırken ilk başlarda tereddüt ettiklerine dikkati çekerek, şöyle konuştu:  "Tereddütümüz boşaymış. Hammed bize avantaj sağladı. Kadınhanı Belediyespor Hammed ile ekolleşti. Tüm takım arkadaşları, taraftar ve ilçe halkı Hammed'i seviyor. Takımımızın sembolü oldu. Orta sahada oynuyor ve takımı çok iyi motive ediyor. Tüm arkadaşları da burada yabancılık çekmesin diye yardımcı oluyor."

 

Kaynak: Hürriyet

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus