26 Aralık 2008 01:51

Albayrak: Sözün bittiği yerdeyiz


HABER-FOTO: EROL EFTEKİN
25 yıllık tarihinde 2. kez 2. Amatör'e düşen Bahçelievlerspor’un kulüp başkanı İlhan Albayrak, kulüp binasında basın açıklaması yaptı.Bahçelievlerspor’un 2. Amatör Küme’ye düşmesinin tek suçlusunun Bahçelievler Kulüpler Birliği Başkanı Zeynel Yıldırım’la ve Belediye Başkanı Osman Develioğlu olduğunu iddia eden İlhan Albayrak, önemli açıklamalarda bulundu.
Albayrak “Bugün, yarın derken, düzelir diye bekledik, konuşmadık. Bugün takımımız küme düştü. Camida takımı kimin küme düşürdüğü biliniyor. Bu takım bir kaprisli arkadaşımız yüzünden küme düştü. Belediye bize hiçbir destek vermedi ancak tüm kulüplere dağıttığı 15’er milyar parayı biz de altık. Ancak biz bu parayı elimizde göremedik elektrik ve su faturalarıyla futbolcu giderlerine harcadık. Şu anda sahamızın hali içler acısı, her an yıkılacak korkusundayız. Artık sözün bittiği yerdeyiz. İki yıldır elektriğimiz, suyumuz kesik. Zor şartlar altında mücadelemizi sürdürdük. Kulüpler Birliği Başkanı ve Belediye Başkanımıza bir dizi projeler sunduk, önerilerde bulunduk. Hiç biri gerçekleşmedi” diye konuştu.

İlhan Albayrak sözlerine şöyle devam etti: “1994 Yılında 8 arkadaşımız ile birlikte Türkiye’de ilk kulüpler birliğini biz kurduk. Amacımız ise Bahçelievler kulüplerinin adını tüm Türkiye’ye duyurmaktı ve kulüplerimizin yararına iyi işler yapmaktı. Benim başkanlığımda yönetim kurulu arkadaşlarımız ile bunu başardığımıza inanıyorum. Daha sonra görevi belediye başkan Yardımcısı Zeynel Yıldırım’a teslim ettik. Ancak Kulüpler Birliği beş yılda beş kez toplantı yapmadı. Bizim görevde olduğumuz zamanlan her ay kahvaltılı toplantı yapıyor, kamu oyuna basın yolu ile bilgi veriyorduk.”

Bahçelievler Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği başkan ve üyelerini 15 gündür kongre kararı için acil toplantıya davet ettiğini ancak kimsenin gelmediğini belirten Albayrak, “Bu toplantılar bu gün yapılmayacaksa ne zaman yapılacak. Önümüzdeki haftalarda elimizdeki projeleri ve belgeleri yazılı ve görsel basın yoluyla tüm halkımızla paylaşacağız. Bundan sonraki toplantılarımız toplumsal içerikli olacaktır. Biz de güneş görmemiş, protesto yöntemlerimiz var” ifadelerini kullandı.


Bahçelievlerspor Kulübü başkanı İlhan Albayrak, “Seçimler geliyor politika yapıyor demesinler. Benim isyanım kulübüm düştü diye” şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus