23 Şubat 2009 12:34

Ahımehmet yenilgiye rağmen şampiyon


AHIMEHMETSPOR: 2 ÇORLU SANAYİSPOR: 3 (AG)

HABER-FOTO: BENAN DİKER
Tekirdağ A Gençler Ligi B Grubu’nda final niteliği taşıyan maçta Ahımehmet A Genç 2-0’lık üstünlüğünü koruyamayıp takipçisi Çorlu Sanayispor’a evinde 3-2 mağlup oldu.
Bu mağlubiyete rağmen deplasmandaki maçı 6-4 kazanan kırmızı-beyazlılar olası bir puan eşitliğinde ikili averaj üstünlüğüne sahip olduğu için grup şampiyonluğunu ilan edip Türkiye Şampiyonası için play off oynama hakkını elde etmeyi başardı.

Kalabalık bir taraftar topluluğu altında şampiyonluk sevinci yaşamak isteyen ev sahibi Ahimehmet hızlı başladığı maçta ardı ardına bulduğu gollerle ilk yarıyı 2-0 üstün tamamladı.
İkinci yarı duran evsahibi ekip iyi mücadele eden Çorlu Sanayispor karşısında önce beraberliğe 90+1’de de serbest vuruştan gelen golle 3-2 mağlup oldu.

Ahimehmetspor Kulübü Başkanı Nevzat Mercan kaybetmelerine rağmen grup birincisi olup play oynama hakkı elde ettiklerini Türkiye Şampiyonası’na gidebilmek için oynayacakları maçlarda ilk ikiye girmeye çalışacaklarını ifade etti. Mercan önümüzdeki hafta başlayacak 2.amatör kümede de A takımla aynı başarıyı yakalayıp uzun zaman ayrı kalınan 1.amatöre tekrar dönmeye gayret göstereceklerini ifade etti.
Tekirdağ A Genç’te Play Off ‘a Yükselen Takımlar Belli Oldu

Tekirdağ A Genç’te oynanan maçlar sonunda liglerin bitmesine 1 hafta kala Türkiye Şampiyonası’na gitmek için oynanacak play off’a gidecek takımlarda kesinlik kazandı.
Buna göre A Grubu’nda Şarköyspor, B Grubunda Ahımehmetspor, C Grubu’nda Volkanspor
D Grubu’nda Velimeşe Belediyespor gruplarını lider tamamladılar.
Mart ayında başlayacak play offlar sonucunda tek devreli lig usülüne göre bu dört takım tarafsız sahada karşılacak ve ilk iki sırayı alan 2 takım Tekirdağ’ı Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek.
Bu kategoride geçen sezon Tekirdağ’ı temsil eden Velimeşe Belediye ve Şarköyspor’un play offlar’da terfi bileti almasına kesin gözüyle bakılıyor.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus