05 Mart 2009 06:51

Adaylar konuştu, Silivri kulüpleri dinledi


Silivri Kulüpler Birliği öncülüğünde yerel seçimlerde siyasi partilerin belediye başkan adayları kulüplerimizin sorunlarını dinledi.

Toplantıya İstanbul Amatör Kulüpler Federasyonu Başkanı Sait Yücel, Genel Sekreter Abdullah Kaya, Federasyon Yöneticilerinden Aslan Polatoğlu ve Oktay Atınç katıldı. Silivri’de faaliyetlerini sürdüren kulüplerin başkanlarının tam kadro katıldı. Tüm siyasi partilerinin adaylarının eşit zaman dilimi içinde konuşmalarını yapmaları bekleniyordu. Kulüplerle yapılan görüşmelere DP Adayı Osman Topaç ve DSP’nin adayı Nursafa Pandar mazeret bildirmeden katılmadı. Silivri sahilinde bulunan bir lokantada gerçekleştirilen toplantıya ilk olarak CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar, meclis üyesi adaylarından Bora Balcıoğlu ve Melih İnce katıldı.
'Sorunlarımız büyük'
İASKF Başkanı Sait Yücel yaptığı açılış konuşmasında; “Silivri’de sportif anlamda yapılan yatırımlar küçümsenemez. İlerleyen süreçte nüfus olarak yoğunluğu artacak ilçelerimiz arasındadır. Kulüplerimizin binaları bize belediye arsalarına yapılsın. Bizim kulüplerimizin en önemli sorunu elektrik, su, lisans ücretleri ve maçlara gidiş gelişlerdeki sorunlarıdır. Ayrıca sağlık hizmetleri sportif muayeneler de çok önemlidir. Bizim dileğimiz bu sorunların bir an önce ortadan kaldırılmasıdır. Belediyelere fazla yük olmadan sportif faaliyetlerde bulunmak amacımızdır.

'Spor sağlıktır istihdamdır'
Yapılan toplantıda konuşma sırası ilk olarak CHP Silivri Belediye Başkan adayı Özcan Işıklar’a verildi. Işıklar yaptığı konuşmada; “Böyle anlamlı bir toplantı için bizleri çağırmanız çok güzel. Yakın zamanda gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi projelerimi sizlerle paylaşmak istiyordum. Bu vesile ile sizlerle paylaşmak istediklerimi daha rahat konuşabileceğim. Spor sadece spor değildir. Spor başlı başına sağlık ve istihdamdır. Sporun da asla ama asla yaşı yoktur. Bizim işimiz kolaylaştırıcılık olacaktır.

'Sıkıntılarınızı biliyoruz'
Işıklar şöyle devam etti: “Yerel yönetim olarak sizin işleriniz için çalışmalarımızı başlatacağız. Spor konusu ilk olarak akla futbolu getirir. Aslında spor denildiğinde sadece akla futbol gelmemelidir. İlçenin coğrafya yapısına göre yapılacak çalışmalar neticesinde sportif çalışmaları belirlemek gerekir. Biz bir plan dahilinde çalışmalarımızı yapacağız. Kulüplerimiz yeni bir sezon öncesi ne kadar zorlandığını çok iyi bilenlerdenim. Bu zorlanma lisans ücretleri ve transferler gibi sıralanır. Kulüplerimizin maddi açıdan rahatlatmak adına çalışmalarımız olacak. İlk olarak bir vakıf kurmayı amaçlıyoruz. Bu kurulacak olan vakıfla yardımlar yapılacaktır. Sağlayacağımız finansal değerleri bu kurulacak olan vakıf kontrol etsin ve yönlendirsin istiyoruz.”


‘İstek sizden vermek bizden’
MHP Silivri Belediye Başkan adayı Afşın Düğencioğlu yaptığı konuşmada; “Kulüplerimizin birliğine yer tahsisi konusunda gerekli yatırımlar yapılır. Bir belediyenin yapması gerekenlerin hepsini yapmaya hazırız. Meclis üyelerimizin arasında hala aktif olarak futbol oynayan arkadaşlarımız olmakla birlikte geçmişte futbol oynamış arkadaşlarımız da vardır. Bundan dolayı her türlü sorununuzu çok iyi bilmekteyiz. Bize gelen her istek bir emir niteliğinde olacaktır. Makul ve mantık çerçevesinde gelen her türlü istek anında karşılanacaktır. Hayatımızda futbol vardır. Belediye tarafından verilen desteklerinde eşit şekilde dağıtımından sorumlu olacağım. İstemek sizden vermek de bizden” dedi.

Turan’dan lisans müjdesi

Kulüpler Birliği’nin toplantısına katılan Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan, “Futbol İl Temsilciliği ile görüşüp Kulüpler Birliği’ne yer tahsis edeceğiz. Yasal prosedür tamamlandığında lisanslar Silivri’de alınacak ve lisans ücretlerini biz karşılayacağız” müjdesini verdi.


'Sporun S'sinden anlamıyorlar ama...'
Silivri Stadı’nın çimlendirilmesinden sahildeki spor aletlerine, yaz spor okullarından kapalı spor salonlarına kadar geniş bir yelpazede sportif alandaki çalışmalarını tek tek anlatan Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan, sporda geleceğe yönelik hedeflerini de anlattı. Her beldeye kapalı spor salonu, semt sahaları, okullara kapalı spor salonları ve spor alanları projeleri hakkında bilgi veren Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan, “Sporun ‘S’sinden anlamayanlar, bugün spor alanında ‘şunu yapacağız, bunu yapacağız’ diyorlar. Hani bir söz vardır, “Bana damdan düşeni getirin” denir. Ben o spor damından düştüm, o sahaların tozunu toprağını ben yuttum. Spordan anlamayanlar, spor kulüplerinde yöneticilik yapmayanlar bugün spordan bahsediyor. Yöneticiyken yapsaydın. Amatör kulüpler gece araba farı altında antrenman yapıyordu, Silivrispor 1. Amatöre düşene kadar neden sahipsiz bıraktınız? Spor kulüplerine ne kadar yardım ettiniz? Yöneticiyken bunları yapmayanlar bugün tatlı sözlerle bizi kandıramaz” dedi.


Silivri’de yaptıkları tesisleşme atağının “Yeni Müjdatlar, yeni Gökseller”in yetişmesi için değerlendirileceğini belirten Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan, “Ben kulüp başkanlarına 1 adım giderken kulüp başkanlarımız da 10 adım geriye gitmesin. Ben sporcuyum. Sporun içinden gelen, spor yapan, yöneticilik yapan bir insanım. Ben içinizden biriyim, sporcuyum, lütfen beni kullanın” dedi.
Silivri Belediye Başkanı, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turan, spor kulüpleri yöneticilerinin isteklerini aldı, sorularını yanıtladı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus