17 Mart 2009 01:54

Abide-i Hürriyet 'güç'ünü kazandı


ABİDE-İ HÜRRİYETSPOR: 2 KOSOVA GÜÇSPOR: 0

İstanbul 2. Amatör Küme 5. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Abide-i Hürriyetspor, Kosova Güçspor’u 2-0 mağlup etti.
Cezalı beş oyuncusundan eksik olarak sahaya çıkan ve ilk 11’de alt yapı oyuncularına şans veren Abide-i Hürriyetspor, ilk dakikalarda İsmail’le topu ağlara gönderdi ancak ofsayt bayrağı havadaydı. Daha sonra Eray düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi ve Kağıthane ekibi 1-0 öne geçti. İlk yarı bu skorla bitti.

A. Hürriyet 10 kişi kaldı
İkinci yarıya hızlı başlayan Abide-i Hürriyet üç tane karşı karşıya pozisyonu değerlendiremedi. Dakikalar ilerledikçe oyun gerginleşmeye başladı. 70. dakikada defansın arkasına atılan topa hareketlenen Abide-i Hürriyetsporlu İsmail rakibinin darbesiyle yerde kaldı. Bu pozisyondan sonra hakemin oyunu devam ettirmesi ve akabinde İsmail’i ikinci sarı karttan ihraç etmesi ev sahibi ekibin büyük tepkisini çekti. Abide-i Hürriyetspor cephesi bu pozisyonda İsmail’e kasti yumruk atıldığı görüşündeydi.
Eksik kalan Abide-i Hürriyetspor buna karşın İbrahim’le bir gol bulmayı başardı ve mücadele 2-0 bitti.
Yine sağlık skandalı
Amatör liglerde yaşanan çok büyük bir sorun ne yazık ki bu maçta da kendini gösterdi. Karşılaşmanın 2. yarısında Barış’la çarpışarak saha içinde kendini kaybeden Kosova Güçspor kaptanı Can, tam 15 dakika o şekilde saha içinde ambulans beklemek durumunda kaldı... Bu futbolcuya ya daha ciddi bir şey olsaydı? Bunun sorumlusu kim olacak, vebali kimin üzerine olacaktı?
Abide-i Hürriyetspor Kulübü, Kosova Güçsporlu Can’a acil şifalar diledi ve bir an önce sahalara dönmesi temennisinde bulundu.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus