24 Aralık 2015 08:41

Abdurrahim Albayrak Küçükçekmece İlçesine konuk oldu.Küçükçekmece Belediyesi tarafından Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen spor söyleşilerine, Galatasaray Kulübü Eski Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak katıldı.
Küçükçekmecelilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşiyi, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk de izledi.
Moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in yaptığı söyleşide Albayrak, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, Galatasaray Spor Kulübü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
“GALATASARAY HAVLU ATACAK BİT TAKIM DEĞİLDİR”
Galatasaray’ın  lige iyi başlamadığını ifade eden Albayrak, Galatasaray’ın  havlu atacak bir takım olmadığını belirterek, “Transfer döneminde her takım gibi Galatasaray’da eksikliklerini tamamlayacak. Galatasaray, şampiyonluk adaylarından biri hatta en büyüğüdür. Geçen sene kimsenin ummadığı bir anda geldik. Hamza Hoca’yı aldık. Kupa bırakmadık. Galatasaray bu. Ne zaman, ne yapacağı belli olmaz” diye konuştu.
                       “ALLAH NASİP EDERSE YİNE ŞAMPİYONLUKLAR KAZANIRIZ”
Galatasaray’a dört kez geldiğini ve dört kez de şampiyon olduğunu belirten Albayrak, “Hiçbir şey şans değil. Geçen sene stresli bir dönem geçirdik. Biz geçen yıl çok çalıştık. İnşallah bundan sonraki yıllarda da Allah nasip eder, şampiyonluklar kazanırız” dedi.
“BELKİ DE SON KONUŞMAM OLABİLİRDİ”
Sağlık problemleri dolayısıyla Galatasaray yönetimine girmediğini ifade ettiği konuşmasında Abdurrahim Albayrak, daha sonra şunları söyledi:
"Geçen sene oynanan Kasımpaşa maçının ilk devresini 2-0 kapattığımız zaman devre arasında soyunma odasına gidip oyunculara bir konuşma yapmıştım. Belki o konuşma hayatımda son konuşmam olabilirdi. Şampiyonluğa gidiyorduk ve çok stresliydik. Son beş dakika hoca kulübeyi bırakıp tribüne çıkmıştı. Orada benim tansiyonum yükselmişti. Gözlerim dolmuş, boğazım şişmiş ve nefes alamaz bir haldeydim. Daha sonra çocuklarım arkamdan 'Baba Allah'ını seversen yeter artık bizi de düşün' dediğinde ben bu işi bu sene bırakmam lazım diye düşündüm"
“SAĞLIK PROBLEMLERİM OLMASAYDI, YİNE ŞAMPİYON OLURDUK”
Sağlık problemlerim olmasaydı,  şampiyon olurduk ve ben hiçbir futbolcuyu göndermezdim diyen Albayrak, “Ben iddialı bir şekilde söylüyorum, bu futbolcularla, bu teknik heyetle yine şampiyon olurduk. Taraftarlarımız bizi hiçbir şekilde yalnız bırakmadılar, Galatasaray'a ve Türk futboluna geçen sene önemli işler yaptık. Geçen sene bu üç kupayı bir Avrupa'da hoca alsaydı, Avrupa'nın en iyi kulüplerine gidip, Türkiye'de aldığı paranın iki üç misli maaş isteyebilirdi" diye konuştu.
“HAMZA HOCA’NIN GÖNDERİLİŞ ŞEKLİ GALATASARAY VE YÖNETİME ZARAR VERİR”
Öğrencilerden gelen Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesine ilişkin soruya cevap veren Albayrak, şunları söyledi:
 "Bu gönderiş şekli Galatasaray ve yönetime zarar veren bir gönderiş şekliydi. Aslında bu olayı bu açıdan değerlendirmeliyiz. Konuyu sadece Hamza hocaya bağlamayalım. Ben Lucescu ile çalıştığım zaman dediler ki, 'Dokuz tane kiralık futbolcumuz var. 'Başkan Mehmet Cansun'da o zaman bana, 'Bir tane galibiyet al' dedi. Bende kabul etmedim ve 'Şampiyon olacağız' dedim. Biz o sene şampiyon olduk ve şampiyon olan hocayı o sene biz kovduk, gönderdik. Ben o sene takımdan ayrıldım. Daha sonra tekrar geldim ve Fatih Terim'i takımın başına getirmek için çalıştım. Daha sonra Fatih hocayla biz geldik ve iki sene üst üste şampiyon olduk. Daha sonra şampiyonluk yemeğini yemeden önce Ünal Aysal başkanın kafasını karıştırdılar. İdman bitiyor ve alt yazı geçiyor, Fatih hocanın görevine son veriliyor. Daha sonra ise biz Hamza hocayı takımın başına getirdik ve geçen sene üç tane kupa aldık. Ben hastalığım dolayısıyla yönetimden ayrıldım ve benden sonra üç tane kupa alan Hamza hocanın görevine nedenini bilmediğim şekilde son verildi" şeklinde konuştu.

Kaynak. Küçükçekmece Belediyesi


PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus