14 Aralık 2011 03:20

A2 Ligi’nde heyecan sürüyor


Toplam 37 takımlı 4 gruptan oluşan A2 Ligi’nde heyecan artarak sürüyor. 8 haftası geride kalan ligde Beşiktaş, Gençlerbirliği, Trabzonspor ve Konyaspor gruplarında liderliklerini sürdürüyor. Beşiktaş ve Gençlerbirliği ise 37 takım arasında namağlup ünvanlarını sürdürüyor. Türk Futboluna farklı bir açılım sunma hedefi olan A2 Ligi'nde Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig kulüpleri ile başvurusu kabul edilen Ankaraspor A.Ş., 01.01.1990 ile 31.12.1995 arası profesyonel ve amatör oyuncular ile 31.12.1989 ve önceki tarihte doğmuş olan profesyonel futbolcularıyla katılabiliyor. Ayrıca kulüpler, A2 Ligi maçlarında futbolcu uygunluğu kriterlerine uymak şartıyla en fazla 2 yabancı futbolcu da oynatabiliyor.

  
A2 Ligi’nin önemi artacak
A2 Ligi'nin tam bir marka olması için Ağustos ayından bu yana Türkiye Futbol Federasyonu liderliğinde atılımlar yapıldığını vurgulayan Milli Takımlardan sorumlu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyesi Cüneyt Tanman, "Sezon öncesinde A2 Ligi ile ilgili birtakım değişiklikler yaptık. 8 haftalık kısa dönemde gördük ki bu yenilikler olumlu sonuçlar doğurdu" dedi. Statüsü değiştirilen A2 Ligi'nde takımlar bölgesel 4 gruba ayrılırken 18 haftalık sezon Ocak 2012'de tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan toplam 8 takım Final grubunu oluşturacak. 0 puandan başlayacak Final grubunda maçlar, çift devreli lig usulüne göre 14 hafta sürecek.


Yayıncı kuruluş ile görüşmeler bitme aşamasında
Özellikle Final grubunda, maçların Spor Toto Süper Lig heyecan ve kalitesinde olacağına inandığını belirten Cüneyt Tanman, "Popüler olmadığı bir dönemde TFF'nin girişimleri ile hareketlenen A2 Ligi'nin önemini, son dönemde kamuoyunun ve kulüplerimizin de fark etmesi sevindirici. Final Grubunda ve sonraki şampiyonluk play-off grubundaki maçların canlı yayınlanarak geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacağız. Bunun için Ağustos ayında yapılan planlama doğrultusunda TFF Pazarlama departmanı, bir yayıncı kuruluş ile görüşmelerini son noktaya getirmiş durumda" diye konuştu.


95 bin kişi maç özetlerini seyretti
Maçların canlı yayınlanmasıyla birlikte A2 Ligi'nin isim sponsoruna kavuşma imkanının çok yüksek olduğunu belirten Tanman, kulüplerin de A2 takımlarına isim sponsoru bulabileceğini söyledi.  Ocak ayında tüm kulüplerle toplantı yapılarak, gelecek yılın statüsü konusunda görüş alışverişinde bulunulacağını aktaran Cüneyt Tanman, yeni bir uygulama olan "her hafta bir A2 Ligi maç özetinin www.tff.org’dan yayınlanması" çok beğeni topladığını 95 bin kişinin sadece bu özetleri seyrettiğini belirtti.


PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus