12 Ocak 2017 12:25

"24 aydır başkanım, futbolculara 1 kere duş aldıramadık"

Bilecikspor Başkanı İsmail Cinoğlu dertli mi dertli: Tesis sorunu var. 24 aylık başkanlığım süresince bir futbolcumuz idman sonrası duş almadı.


Bilecikspor Başkanı İsmail Cinoğlu ve takımın antrenörü Hasan Kol, Bilecik'teki basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 2016-2017 futbol sezonun ilk yarısını değerlendirdi.

Cinoğlu, “Başarı geldikçe hedefler büyüyor, ihtiyaçlar çoğalıyor. Bizim Bilecik'te spor yapmamız zor. Tesis sorunumuzu hala söylüyoruz, anlatıyoruz. Yetkililerimiz bize olumlu sonuçlar veriyor ama zaman geçiyor. 24 aylık başkanlığım süresince bir futbolcumuz idman sonrası duş almadı. Bizler 3'e bölünmüş sentetik sahalarda idmanlar yapmaya çalışıyoruz. Burada istediğimiz şey para değil futbol değil. Burada istediğimiz tesis, futbolcuların istihdamı" dedi.

“12'de 12 yapan bir takımı kulübü devre arasında bırakmak yanlış olur”
Bir muhabirin, “Bilecikspor'un ağabeyleri dediğiniz Tolga Burulday ve Altıner Yörümez'in takım ayrılmak için size bir talepleri oldu mu?” sorusuna cevap veren Cinoğlu, “Evet, bu duyumlar doğru. Yürüyen takımdaki arkadaşlarımıza yeni yapılanan daha isimlerini koymadıkları bu sene yapılanıp seneye şampiyonluğa yürüyecekleri maddi durumları iyi olan bir takım kurulacağı söylendi. Ben söyledim zaten çocuklara da 12'de 12 yapan bir takımı kulübü devre arasında bırakmak yanlış olur. Bilecikspor'un dışında yapılanmak isteniyorsa yarın sabah itibariyle alın Bilecikspor'u teslim edeyim. Daha iyi bu işi yürütebilecek varsa hemen yarın sabah bıktığımızdan değil daha iyi olabileceği için bırakırız” ifadelerini kullandı.

“Turgut Özen ağabeyimiz 24 ayda iki kere yemek verdi, hakkını yememek lazım”
“Bilecikspor eski Başkanı Turgut Özen'in Bilecikspor'un ligde rakibiniz olan 1308 Osmaneli Belediye Spor'a bir yardım yapmış iddiaları gündemde. Bunun için ne dersiniz?” sorusuna yanıt veren Cinoğlu, “Sponsorluk yapılır. Osmaneli Belediyeyi çok seversin. Belki Bilecikspor'dan daha iyi görürsün. Daha yakındır sana. Beklide Osmaneli'nde yaşamını devam ettirmiştir. Bizim bilmediğimiz gerçeklerde var olabilir. Biz Turgut Özenin başkanlığında cengaverce her şeyimizi verdik maddi manevi. Rakibimiz olan takımın Bilecikspor'la oynayacağı maça 2 hafta kala yardım etti. Spora yardım ettiği için teşekkür ediyorum kendilerine. Turgut Özen ağabeyimiz bize 24 ayda iki kere yemek verdi. Hakkını yememek lazım. Efsane başkanımızdır, önünden geçmeyiz. Bilecikspor'a şuanda sahip çıkmamıştır. Yanımızda olmamıştır. Biz onu düzenlediğimiz gecede onore etmek istediğimiz zamanlarda plaket takdimlerimize gelmemiş başkalarını yollamıştır. Osmaneli'ne yardım yaptığı doğrudur buda onun tasavvufudur. Kendi parası istediği yere yapabilir. Ben seçildiğim günden beri Bilecikspor'a bir şeyi olmamıştır. Ama biz ona her şeyi yapmışızdır. Bilecikspor'un yıllarca başkanlığını yapmış bir ağabey olarak manevi olarak bile yardımı olmamıştır” şeklinde konuştu.


“Ligin ilk yarısında 12'de 13 yaptığımızı düşünüyorum”
Sezonun ilk yarısında oynadıkları 12 maçta herhangi bir olay çıkmadığı ve takımların birbirlerine saygı duyduğunu anlatan Kol, “Bu takımlar mutlaka yenmek istediler buna kesinlikle inanıyorum ama müthiş bir saygı ve sevgi içerisindelerdi hepsi. Osmaneli spor en yakın rakibimiz, başta başkanları Münür abimiz, Osmaneli Geçler Birliği'nden tutun hepsi ile müthiş karşılaşmalarımız oldu. Şimdi ikinci yarıya başlayacağız. Biz 12'de 12 yaptık ama ben 12'de 13 yaptığımızı düşünüyorum. Nasıl olur? Biz sadece 12 rakibimizi mağlup etmedik, 12 galibiyet almadık. Bizi istemeyen, olmaz diyen herkesi yenerek 13 galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Takıma bakıyorum 12'de 12 yapmış bir takımın hocası olarak benim burada kasıla kasıla geleceği görerek, bakarak bir şeyler söylemem lazım. Ama şöyle baktığım zaman başkanımızı çok iyi anlıyorum tükenme noktasına geldik. Bekleyen çocuklar var. Hiçbir şekilde ücretini alamamış beklenti içerisinde olanlar var” açıklamalarında da bulundu.

23 futbolcu var, 18 eşofman verdiler!
Hasan Kol, son olarak İl Özel İdaresi tarafından yapılan yardımlara değinerek, şöyle konuştu:
“İl Özel İdarenin malzemeleri OHAL yüzünden biraz gecikti. 18 tane eşofman aldık ve bizim takım 23 kişi olduğundan biraz sıkıntılarımız da oldu. 22, 23 çocuğa kışlıklarını dağıtmak bu kadar mı zor diye düşünüp durdum hep. Bizler futbolcular olsun, taraftarlarımız oldun, Belekoma Tayfa grubumuz oldun, üniversitedeki taraftar kuruluşları olsun hepsi bizimle birlikte mücadele ediyorlar. Seyirci olarak, yönetim olarak, bakış olarak, takım olarak hiçbir problemimiz yok. Bir ağabeyimiz de gelip bir maçtan önce alın çocuklar 50, 100, 200 lirada benden prim diyemiyorlar. Parayı bize vermesinler o çocuklara dağıtsınlar. O çocukları o an dünyanın en mutlu insanı yapmak bu kadar mı zor diye düşünüyorum. Takımlar hep kalıcıdır. Bilecikspor 1969'dan beri Bilecikspor'dur. Ben burada Yeni Afyonspor'u hiç unutmuyorum. 2. Lige Yükselme Terfi maçında tıklım, tıklım hiç unutmuyorum maça geldim kaçak girdik. Bir şehrin takımı bir şehre mal olmuşsa bu çocuklara bir destek olması lazım. Kulüp kalıcıdır. Ben takımımla 12'de 12 yaptım ama şu konuşmaları yapmak beni üzüyor. Bizler tabii ki durmayacağız. Önüme ne hamur konulursa ben onu bu şekilde çıkarmak zorundayım. Tuzumu yumurtası mı eksik olur bilemem ama çıkarmak zorundayım.”

Kaynak: Hürriyet

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus