Cumartesi, Temmuz 02, 2022

1. Amatör Lig'i transit geçip Süper Amatör'e çıktılar


Bursa 2. Amatör Lig’de grubunda şampiyon olarak 1. Amatör Lig’e çıkan Osmaniyespor, bu ligde 1 maç oynamadan Süper Amatör Lig’e çıktı!

İnegöl temsilcisinden yapılan açıklamada “2021-2022 sezonunda ligi namağlup şampiyon olarak tamamladıktan sonra önümüzdeki hedefler doğrultusunda hızla ilerlemeye devam ediyoruz. 1972 yılında İnegölümüzün saygın insanları tarafından kurulan kulübümüzü layık olduğu yerine geri döndürmek için mücadelemiz sürüyor. Sezonun bitmesiyle birlikte 1. Amatör’e yükselen takımımızın hız kesmeden Süper Amatör’de mücadele etmesi için İsmetiye Gençlikspor Kulübü ile karşılıklı anlaşarak Süper Amatör hakları almış bulunuyoruz. Osmaniyesporumuz 2022-2023 Sezonunda Süper Amatör Ligi’nde devam edecektir” denildi.

TFF kuralları gereği İsmetiye Gençlikspor genel kurula giderek ismini Osmaniyespor yapacak. 1. Amatör’deki Osmaniyespor’un da ismini İsmetiye Gençlikspor yapıp yapmayacağı konusunda bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Bursa Amatörün Sesi

Hiç yorum yok:

Furkan Er Karacaahmet Aygen ile anlaştı

  Geçtiğimiz sezon Kocasinanspor forması giyen ara transfer döneminde klasman grubu ekiplerinden Albayrakspor'a transfer olan forvet oyu...