Perşembe, Ocak 20, 2022

Rumeli İdman Yurdu'nun ismi değişiyor



İstanbul 1. Amatör Lig ekiplerinden Rumeli İdman Yurdu'nun ismi Bağcılar 1992 Spor Kulübü olarak değiştirilecek.

Kulüp Başkanı Eyüp Akyürek, "Bildiğiniz gibi yakın dönemde bir genel kurul geçirdik ve yeni yönetim oluşturuldu. Kulübümüzün artık ilçemizdeki Rumeli camiasıyla bir bağı kalmadı, yönetimimizde de Rumelili arkadaşımız yok. Biz de açıkçası yeni bir oluşuma gitmek istedik ve ismimizi Bağcılar 1992 olarak değiştirdik. Amacımız tüm ilçemizi kapsamak, kucaklamak. Tüm Bağcılar halkını bu yeni kulüplerini desteklemeye davet ediyoruz" dedi. Akyürek evrakların yetişmemesi nedeniyle bu sezon 1. Amatör Lig'de Rumeli İdman Yurdu olarak mücadele edeceklerini ancak sahada Bağcılar 1992 formasıyla yer alacaklarını kaydetti.

Sarı-siyahlı olan Rumeli İdman Yurdu, renklerini de mavi-siyah-beyaz yaptı.

Kadıköy'de kurulmuş, Bağcılar'a taşınmıştı
Kulüp 1967'de İstanbul'un Kadıköy ilçesi Fikirtepe mahallesinde Fikirtepe İdman Yurdu olarak kurulmuştu. Söz konusu bölgenin iki kulübü, Fikirtepe İY ve Dumlupınarspor'un Dumlupınar çatısı altında 'Fikirtepe Dumlupınar' ismiyle birleşmesinin ardından Fikirtepe İdman Yurdu satılarak Bağcılar-Güneşli'ye taşınmış ve Rumeli İdman Yurdu adını almıştı.

Haber: Alper Kaderoğlu

Hiç yorum yok:

Serkan Demir İstinye'den ayrıldı

  İstanbul Süper Amatör Lig 8.grup ekiplerinden İstinyespor ile anlaşma sağlayan deneyimli file bekçisi Serkan Demir yönetim ile anlaşarak y...