Çarşamba, Mart 31, 2021

Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu kuruldu


Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu, 5 derneğin bir araya gelmesiyle kuruldu. 

Toplantıda açıklamalarda bulunan Ayak Tenisi Federasyonu Mustafa Sunkur, “Bugün Türk Sporunda Tarihi Bir Gün. Ayak Tenisi Federasyonu'nu, bugün itibarıyla kurmuş bulunmaktayız. Önümüzdeki günlerde pandemi sürecinin normalleşmesi ile birlikte ülkemizin her ilinden ve ilçesinden bünyemize katılacak olan kulüplerimizle çığ gibi büyüyerek, bu branşı hak ettiği yere getireceğiz. Hayırlara vesile olur inşallah. Allah mahcup etmesin. Güzel ülkemize ve Türk gençliğine hayırlı uğurlu olsun. Birçok arkadaşımız pandemiden dolayı buraya gelemedi. Biz şuan 5 dernekle federasyonumuzu kuruyoruz ama ülkemizin diğer illerindeki arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyorlar. Süreç normale döndükten sonra federasyonumuza katılarak, büyük bir aile olarak Türkiye’de ayak tenisini hak ettiği yerlere getireceğiz" dedi.

Sunkur, "Federasyonumuzun kurulması ile ülkemiz, uluslararası arenalarda temsil edilecek ve büyük başarılar kazanacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Birçok kulüp şuan federasyonumuza dahil olmak için bizimle irtibat halinde” ifadelerini kullandı.

Ayak Tenisi Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu

* Manisa Turgutlu Öncü Ayak Tenisi G.S.K. Başkanı Mustafa Sunkur (Federasyon Kurucu Başkanı)
* Manisa Turgutlu Senem Aka A.L.S.K. Başkanı Erdal Kurç
* Ankara Sincangücü G.S.K. Başkanı Yusuf Uyar
* Kayseri Atak G.S.K. Başkan Yardımcısı Şener Obak
* Hatay Samandağ Gelişim G.S.K. Başkanı Aytaç Eryılmaz
* İstanbul Tuzla G.S.K Başkanı Oğuz Özer 

Kaynak: TRT

Hiç yorum yok:

İstanbul amatörüne FIFA standartlarında stat

İstanbul’da amatör maç trafiğinin en çok yükünü çeken statlarından biri olan Nurtepe Stadı, FIFA standartlarına uygun olarak baştan sona yen...