Cumartesi, Eylül 28, 2019

Sakarya Süper Amatör Lig'de şok gelişme


Adapazarı Belediyesi yeni sezonda takıma destek vermeyince Adapazarıspor ligden çekildi. SASKF'den yapılan açıklamada "Adapazarıspor Süper Amatör Lig'den ayrılmıştır" denilerek haftalık fikstürden çıkartıldı.  

Alınan bilgilere göre Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel Adapazarıspor'a destekte bulunmadı. Başkan Işıksu 10 Eylül 2019  tarihinde "Amatör spora destek verilecek" demişti ama bu haber üzerinden bir ay geçmeden Adapazarıspor'un çekilme haberi geldi.

Bir dönem Sakarya'yı Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden Adapazarıspor (Eski ismi Güneşler Beldespor) bu sezon Süper Amatör Lig' de mücadele edecekti.

2019-2020 Sakarya Süper Amatör Lig'de daha önce Karasu Güvenspor  katılmayacağını açılmamıştı. Bu sonuçla Süper Lig A Grubunda Karasu Güvenspor, Süper Lig B Grubu'nda yer alan Adapazarıspor'un ligden çekilmesiyle gruplar 11 takımlı oldu. Her iki grupta da son 2 sırayı alan takımlar 1. Amatör Lig'e düşecek.

Kaynak: SporSakarya

Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...