Cuma, Ağustos 23, 2019

Gelişim ligleri grupları belli: Peki kim bu 'Kol Sportif Yatırımlar AŞ'?


2019-2020 sezonunda Bölgesel Gelişim U15, U16, U17 ve U19 yaş kategorilerinde mücadele edecek takımlara ait gruplama işlemi tamamlandı.

Bu kapsamda U15 ve U16 kategorilerine ait gruplar geçen sezon ile aynı planlamayla gerçekleşirken, Bölgesel Gelişim U17 ve U19 yaş gruplarında ise 2018-2019 sezonunda bir üst lige yükselen ve bir alt lige düşen takımların farklılık göstermesi nedeni ile gruplarda yer alan takımlar ve buna bağlı olarak takım sayıları değişiklik gösterdi.

7-8 Eylül 2019 tarihlerinde başlatılması planlanan Bölgesel Gelişim Ligleri, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlükleri tarafından yönetilecek. Bölgesel Gelişim U17 ve U19 yaş grubu müsabakalarının tamamlanmasını takiben Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ilan edilecek esaslara bağlı kalınarak organize edilecek play-off müsabakaları sonucunda Elit B U17 Ligi'ne 3 ve Elit B U19 Ligi'ne de 3 takım yükselme hakkı elde edecek.

Belediyespor'du şirket oldu
Tüm liglerde 1. Grup'ta 'Kol Sportif Faaliyetler AŞ' isimli takım dikkat çekti. TFF kayıtlarında yer almayan, merkezi Kadıköy Dumlupınar Mahallesi olarak görülen bu şirketin, geçen sezon sonuna kadar Sancaktepe Belediyespor olarak mücadele eden Sancaktepe FK olduğu öğrenildi. Daha önce Samandıra İdman Yurdu ve Sancaktepe Gençlik isimleriyle de liglerde yer alan kulüp, belediye bünyesinden ayrılıp şirketleşme kararı almıştı. Kol Sportif Yatırımlar AŞ bünyesinde şirketleşen kulübün başkanı da Fatih Kol...

Konuyla ilgili ulaştığımız TFF yetkilileri ise kulübün isminin kura çekiminde neden Kol Sportif AŞ olarak yer aldığı konusunda net bilgi vermezken "Henüz tamamlanmamış bir isim değişikliği olabilir" ifadelerini kullandılar.

Haber: Efkan Bucak
Hiç yorum yok:

Koral: BAL ve amatör ligler başlamalı

Beşyüzevlerspor Kulüp Başkanı Mustafa Koral, profesyonel liglerin seyircisiz olarak başladığını, amatör liglerinde aynı şekilde başlaması ge...